אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישיבה בין נציגי ההתאחדות, הטוטו, ומשרד האוצר פוצצה: גביע הטוטו בספק צילום: ראובן שוורץ

ישיבה בין נציגי ההתאחדות, הטוטו, ומשרד האוצר פוצצה: גביע הטוטו בספק

אנשי האוצר ביקשו לקבוע הסכם שיווק ארוך טווח וקבוע, אבל במנהלת ובהתאחדות לא הסכימו להיענות מיידית. בתגובה, הפגישה הסתיימה לאחר מספר דקות. גביע הטוטו בספק, גם פתיחת ליגת העל עלולה להידחות. בשני: ישיבת חירום בין הקבוצות להתאחדות

14.07.2016, 17:13 | דוד בן שימול, ynet

האם גביע הטוטו לא ייערך השנה? פגישה שנערכה בצהריים (ה') בין נציגי ההתאחדות לכדורגל, מנהלת הליגה, הטוטו, משרד האוצר ומשרד הספורט, פוצצה כבר בתחילתה. הסיבה: באוצר רצו לחתום על הסכם שיווק ארוך טווח וקבוע, שאר הגורמים התנגדו.

קראו עוד בכלכליסט

כתוצאה מכך נראה לפחות כרגע שהמפעל השלישי בחשיבתו בכדורגל הישראלי לא יתקיים שכן הגרלתו כלל לא נערכה. בנוסף, בעקבות הנתק בין הצדדים גם מועד פתיחת ליגת העל אינו יודע, וקיים סיכוי כי היא תפתח באיחור.

מנהלת הליגה וההתאחדות צפויות לקבל בפועל 80 מיליון שקלים כספי שיווק ומיתוג של ליגת העל, כאשר 55 מיליון מהם מגיעים ישירות מהטוטו, והשאר ממשרד האוצר. המנהלת וההתאחדות מעוניינות להגדיל את הסכום בטענה כי השווי של הענף גדול יותר, אולם בטוטו ובאוצר חושבים אחרת.

עופר עיני, יו"ר התאחדות הכדורגל בישראל, צילום: אורן מועלם עופר עיני, יו"ר התאחדות הכדורגל בישראל | צילום: אורן מועלם עופר עיני, יו"ר התאחדות הכדורגל בישראל, צילום: אורן מועלם

 

תגובת ההתאחדות והמינהלת: "הסתיימה ללא הבנות הפגישה שנערכה היום בין נציגי מינהלת הליגות, ההתאחדות לכדורגל, הטוטו, משרד האוצר ומשרד הספורט בנוגע להסכם השיווק לשנים הקרובות, לאחר שנציג האוצר נטש את הפגישה בהפגנתיות חמש דקות מרגע תחילתה. המשמעות היא כי מרבית קבוצות ליגת העל והליגה הלאומית לא יוכלו להעמיד תקציב עבור הבקרה התקציבית, מה שעלול להוביל לאי פתיחת הליגה במועד המתוכנן.

 

"ההתאחדות לכדורגל ומינהלת הליגות זימנו את הקבוצות לישיבת חירום ביום שני, כאשר בנוסף לדחיית הליגה עומד על הפרק גם נושא ביטול מפעל גביע הטוטו".

תגובת משרד האוצר: "משה כחלון הורה לנציגי משרדו לחזור באופן מיידי לשולחן המשא ומתן על מנת להביא פתרון מהיר וארוך טווח שיאפשר לפתוח את עונת הכדורגל כמתוכנן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות