אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש הסגל לשעבר של נתניהו, ארי הרו, נשלח למעצר בית של חמישה ימים צילום: אלכס קולומויסקי

ראש הסגל לשעבר של נתניהו, ארי הרו, נשלח למעצר בית של חמישה ימים

אחרי שנחת הבוקר בנתב"ג, נחקר הרו במשך 15 שעות במשרדי להב 433, במסגרת הבדיקה שמתנהלת בעניינו של ראש הממשלה

14.07.2016, 23:19 | זוהר שחר לוי ו-ynet

ארי הרו, ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, נחקר היום (ה') במשרדי להב 433 במשך כ-15 שעות במסגרת הבדיקה שמנהלת המשטרה בעניינו של ראש הממשלה. בתום החקירה נשלח הרו למעצר בית של חמישה ימים, ונאסר עליו ליצור קשר עם מעורבים בפרשה.

קראו עוד בכלכליסט

הרו נלקח בשעות הבוקר משדה התעופה נתב"ג בעת ששב לישראל ממדריד ותחילה מסר עדות פתוחה. בהמשך, הודיעו לו החוקרים כי הוא נחקר תחת אזהרה.

חקירתו של הרו היא על רקע הבדיקה המשטרתית המתנהלת בעניינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בתחילת השבוע אישר היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי בעקבות מידע שהתקבל בעניינו של רה"מ הוא החליט על קיום בדיקה בנושא. היועמ"ש לא פירט את מהות המידע שהתקבל ואת החשדות הנבדקים אך הבהיר, כי "לא נפתחה חקירה פלילית בעניינו של ראש הממשלה".

ארי הרו, צילום: מרק ישראל סלם / ג ארי הרו | צילום: מרק ישראל סלם / ג'רוזלם פוסט ארי הרו, צילום: מרק ישראל סלם / ג

ב-16 בדצמבר 2015 נחקר ארי הרו באזהרה במשך שעות ארוכות בחשד שפעל בניגוד עניינים. הרו שוחרר אז למעצר בית.

יומיים לפני כן פורסם בתקשורת כי הרו נחשד שפעל באופן שיש בו ניגוד עניינים בהקשר לחברה שהייתה בבעלותו ולנושאים נוספים. החשדות נגד הרו הן בגין חשד לביצוע עבירות הפרת אמונים וקבלת דבר במרמה, ובתום חקירתו נקבעו לו תנאים מגבילים, לרבות מעצר הבית. לפי החשד, מדובר בהתנהלות לא חוקית שבוצעה במשך תקופה ארוכה ולא במקרה בודד.

ב-2010 פרש הרו מתפקידו כמנהל לשכתו של נתניהו בעקבות מחלה. הוא אושפז בבית החולים לתקופה ממושכת ועם שחרורו שב לעבודתו, אך בדיקות רפואיות קבעו כי הוא לא החלים לחלוטין ולכן החליט לפרוש.

עו״ד רועי בלכר ממשרד גולדפרב זליגמן ושות׳ המייצג את הרו מסר בתגובה: "מטבע הדברים, הואיל ומדובר בחקירה תלויה ועומדת, איני יכול להתייחס לגופו של עניין״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
סיפור לשבת: ראש ממשלה של מדינה במזרח התיכון
סיפור לשבת: ראש ממשלה של מדינה במזרח התיכון ביקש משירותי הביטחון של המדינה, בצעד חריג מאוד, להנפיק לבנו היקר דרכון בשם פיקטיבי, מחשש לביטחונו בזמן נסיעות לחו״ל. אחרי זמן מה מתגלה שהשם הפיקטיבי רשום במסמכי פנמה הידועים לשמצה. אותו ראש ממשלה זומן לחקירה באזהרה ביחד עם בנו (האמיתי, לא הפיקטיבי) בחשד להלבנת הון של מיליוני דולרים. בסמוך לכך נחקר ראש לשכתו לשעבר בחשד דומה והוחלט שהוא יישאר במעצר בית, וכמה שבועות לפני כן נחקרה גם אחת מהיועצות הבכירות של אותו ראש ממשלה. סקרן לדעת איזו מדינה זו.
Raindrop  |  17.07.16
4.
לרצות את הבוס בכל מחיר זהו גורלו המר
לרצות את הבוס בכל מחיר זהו גורלו המר של כל לקקן. להסתבך לסבך אחרים וליפול למשכב. ההשתדלות המופרזת לרצות את הבוס בכל מחיר גורמת להתמוטטות בניין הקלפים שהוא בונה, יחד עם כל היושבים בתוכו. האם זו מהדורה חדשה נוסח אולמרט אשר תביא ראש ממשלה נוסף, לגורל דומה לאולמרט, שלא נדע. 
Quill  |  16.07.16
לכל התגובות