אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
50 מיליון שקל נוספים יועברו לחרדים במסגרת ההסכמים הקואליציוניים צילום: עטא עוויסאת

50 מיליון שקל נוספים יועברו לחרדים במסגרת ההסכמים הקואליציוניים

במסגרת ההסכמים עם יהדות התורה, הממשלה צפויה לאשר ביום ראשון העברה של כספים למוסדות החינוך העצמאי ולתגבור לימודי יהדות

14.07.2016, 22:42 | רוני זינגר

הממשלה ממשיכה ביישום ההסכמים הקואליציוניים עם יהדות התורה וצפויה לאשר ביום ראשון הקרוב העברה של 50 מיליון שקל נוספים עבור שני סעיפים בהסכמים הקואלציוניים שחתם הליכוד מול יהדות התורה, עם הקמת הממשלה.

קראו עוד בכלכליסט

מוסדות החינוך העצמאי של החרדים יזכו בהגדלה משמעותית של תקציב, מ-63 מיליון שקל ל-80 מיליון שקל, וכן תינתן תוספת של 33 מיליון שקל עבור שנת התקציב הנוכחית לתגבור לימודי יהדות ושר החינוך נפתלי בנט יונחה לתקצב מעתה והלאה את תגבור לימודי היהדות כפי שהיה עד 2012. בכך למעשה משלימים החרדים את תיקון "גזרות לפיד" ששינה באותה השנה את תקצוב לימודי היהדות במוסדות החרדיים.

עד כניסתו של לפיד למשרד האוצר, תוקצבו כלל המוסדות החרדיים אותו הדבר, אך מוסדות חינוך שכללו יותר לימודי יהדות בתוכניתם - "שעות לימוד, ספרי תורה ויהדות ואירועים בנושא", כפי שנכתב בהצעת המחליטים שתעלה לממשלה - קיבלו נתח תקציבי גדול יותר. לפיד עצר את העברת התקציבים האמורה והפנה את התקציבים למוסדות החינוך הממלכתי.

יעקב ליצמן, צילום: עומר מסינגר יעקב ליצמן | צילום: עומר מסינגר יעקב ליצמן, צילום: עומר מסינגר

עם כינון הממשלה וגם בחודשים שבאו לאחר מכן, התבטא יו"ר ועדת הכספים משה גפני ואמר לא פעם כי ידרוש את מימוש ההסכמים הקואליציוניים בעניין זה, וחזר ואמר כי לא יוותר על השבת מבחני התקצוב כפי שהיו לפני תקופת לפיד. כעת, כאמור, תחזור חלוקת התקציב לכלל המוסדות, גם אלו החרדיים ונתח גדול יותר יקבלו אלו שיכללו יותר לימודי יהדות.

מה נשאר מעידן יאיר לפיד?

בנוסף כוללת הצעת המחליטים את ביטול החלטתו של לפיד מתקופתו כשר האוצר, ולפיה מוסדות תורניים זכו לתמיכה תקציבית בעבור אברכים שהגיעו ללמוד בהם מחו"ל, רק אם כללו לימודים של מורשת ישראל. כעת העניין יבוטל ולא יהיה עוד חובה ללמד את הנושא. כאמור בעבור זה יועברו 33 מיליון שקל לשנה זו. לצד זאת, יוגדל תקציב מוסדות החינוך העצמאי של החרדים (המוכר שאינו רשמי) ב-17 מיליון שקל, כאמור מ-63 מיליון ל-80 מיליון שקל השנה.

לפני כשלושה שבועות אישרה הממשלה 155 מיליון שקל לתקציב הישיבות, וגם בכך חזר תקציב הישיבות לתקופה שלפני לפיד ועומד כיום על שיא של כל הזמנים: 1.119 מיליארד שקל בשנה עבור המוסדות התורניים. לצד זאת אישרה הממשלה לאחרונה גם תוספת של 80 מיליון שקל עבור אבטחת הכנסה לאברכים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
שקרן בן שקרן, כחלון. רימה ושיקר במצח נחושה.
שקרן בן שקרן, כחלון. רימה ושיקר במצח נחושה. כחלון הוא סניף של החרדים. הוא שונא חילונים, שונא אשכנזים, שונא עובדי הייטק, שונא משכילים, שונא את העובדים. הוא פשוט שונא. ולא ייאמן שאלו שהוא שונא, הצביעו עבורו, שר המיסים הנלוז. האיש הזה צריך לקבל גיליוטינה והעם צריך להעיף אותו לכלא.
Radio  |  01.08.16
30.
לא לעולם חוסן. תמשיכו לגזול את הקופה הציבורית
לא לעולם חוסן. תמשיכו לגזול את הקופה הציבורית אך אל תשכחו את חלום הפרות שפתר יוסף. השנים הטובות תסתיימנה וכשתאלצו לבלוע את הגלולה המרה תזעקו לשמים ששונאים את החרדים. זה שיטפל באהבה שלכם לכסף ויכניס אתכם לדיאטה ולהתנתקות מהעטינים יהיה רציני יותר מלפיד, וביבי? ישלח לכם ד״ש ממעשיהו. גם אם תשירו עוצו עצה ותופר, לא יעזור. הציבור לא מטומטם הוא מבין שלשלם 15 מיליארד שקל לאוכלי חינם זה חורג אפילו מהמוח הקטן של מצביעי הליכוד.
Lobster  |  17.07.16
לכל התגובות