אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בבוקר שלפני נסיון ההפיכה: ה-OECD קרא לטורקיה להשקיע יותר בחינוך ובמחקר

בבוקר שלפני נסיון ההפיכה: ה-OECD קרא לטורקיה להשקיע יותר בחינוך ובמחקר

ארגון המדינות המפותחות פרסם דו"ח ביום שישי בבוקר, שבו הוא קרא לממשל באנקרה ליישם רפורמות שנדחו בשל הבחירות שלהערכתו יבטיחו צמיחה גבוהה יותר במדינה

16.07.2016, 09:57 | שירות כלכליסט

דו"ח שפרסם אתמול בשעות הבוקר הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) קרא לטורקיה להשקיע יותר בחינוך ובמחקר, להעמיק את הסכמי הסחר ולחזק את שלטון החוק, זאת במטרה להעלות את פריון העבודה ולחזק את הייצוא.

קראו עוד בכלכליסט

בדו"ח, שפורסם עוד לפני ניסיון ההפיכה בשעות הלילה, נדרשת הממשלה ליישם רפורמות מובטחות במגזרי החינוך, הממשל, העבודה והמסים. הרפורמות הללו נדחו בשל מערכות הבחירות האחרונות. "לנוכח הרקע הפוליטי הבעייתי שכלל 4 מערכות בחירות בשנתיים, יישום הרפורמות נדחה", נכתב בדו"ח.

טנק מול מפגין בטורקיה. הכלכה הטורקית חזקה, צילום: רויטרס טנק מול מפגין בטורקיה. הכלכה הטורקית חזקה | צילום: רויטרס טנק מול מפגין בטורקיה. הכלכה הטורקית חזקה, צילום: רויטרס

בחודש שעבר הכריז שר האוצר נאסי עגבל כי המדינה תנקוט בצעדים כלכליים "מהירים ונועזים" בהמשך השנה, והבטיח ליישם רפורמות להעלות את הייצוא והתעסוקה. הפרלמנט אף אישר אתמול (ו') שורה של חוקים שמטרתם לעודד השקעות ולשפר את האקלים העסקי, ביניהם צעדים להפחית בבירוקרטיה ובעלויות למעסיקים, וכן צעדים להעלות את החיסכון האישי והפיכת קרנות הפנסיה לאטרקטיביות יותר.

נסיון הפיכה בטורקיה נסיון הפיכה בטורקיה נסיון הפיכה בטורקיה

על פי הערכות ה-OECD, הכלכלה הטורקית שצמחה ברבעון הראשון בשיעור הגבוה מהציפיות של 4.8%, נותרה חסינה על אף התנאים הבעייתים, ותוכל להשיג צמיחה גבוהה יותר עם תוציא לפועל את הרפורמות.

ב-OECD אף קראו לבנק המרכזי להדק את המדיניות המוניטארית, אלא אם כן האינפלציה תרד בקצב מהיר מהתחזיות. הבנר הוריד את הריבית, בהתאם לקריאתו של הנשיא רג'פ טאיפ ארדואן לאשראי זול יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות