אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחילתה של מגמה? שבוע שני רצוף של גיוסים בקרנות המסורתיות צילום: shutterstock

תחילתה של מגמה? שבוע שני רצוף של גיוסים בקרנות המסורתיות

זאת בעקבות עליות השערים בשווקי המניות הגלובליים. הגיוסים בקרנות המסורתיות מסתכמים בכ-275 מיליון שקל בהובלת הקרנות המנוהלות שגייסו 245 מיליון שקל

17.07.2016, 12:58 | אמיר רוזנבאום

שבוע המסחר החולף נסגר בעליות שערים חדות במדדי המניות הגלובליים. בנוסף לזאת, אגרות החוב הקונצרניות סיכמו את השבוע במגמה חיובית ואילו אגרות החוב הממשלתיות הציגו מגמה מעורבת. בעקבות העליות בשווקים, הגיוסים משבוע שעבר בקרנות המסורתיות ממשיכים ומסתכמים בכ-275 מיליון שקל, כך על פי אומדנים שבוצעו ע"י כלכלני מיטב דש.

קראו עוד בכלכליסט

תעשיית קרנות הנאמנות כולה רשמה השבוע גיוסים של כ-145 מיליון שקל, המתחלקים לפדיונות של כ-130 מיליון שקל בקרנות הכספיות, ולגיוסים של כ-245 מיליון שקל בקרנות המנוהלות, ו-30 מיליון שקל בקרנות המסורתיות המחקות.

הבורסה בת"א נעלה את השבוע המסחר שעבר בירוק כאשר המדדים ת"א 25 ות"א 100 רשמו תשואה חיובית נאה של עד כ-3.45%. בעקבות העליות השערים החדות, הקרנות המנייתיות 1 (קרנות ששיעור החשיפה של שלהן למניות לא יפחת מ-50%) גייסו השבוע כ-125 מיליון שקל, המתחלקים מחד, לגיוסים של כ-100 מיליון שקל בקרנות מניות בארץ וכ-50 מיליון שקל בקרנות הגמישות, בניגוד לכך - קרנות מניות בחו"ל פדו כ-25 מיליון שקל.

בשוק החוב, אגרות החוב הממשלתיות חתמו את השבוע שעבר במגמה מעורבת כאשר מדד אג"ח ממשלתי כללי רשם השבוע ירידה של כ-0.06%. למרות המגמה המעורבת, קרנות אג"ח מדינה רשמו שבוע שני ברציפות של גיוסים הנאמדים בכ-60 מיליון שקל, קצב גיוסים זהה לשבוע הקודם.

אגרות החוב הקונצרניות סיכמו את השבוע בעליות שערים נאות. מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו תשואה חיובית של עד 0.55%. קרנות אג"ח קונצרני רשמו גיוסים ,אם כי בקצב נמוך בכ-50% משבוע שעבר, הנאמדים בכ-120 מיליון שקל.

תעשיית הקרנות מנהלת נכון ל-14.7 (יום ה' שעבר) כ-216.7 מיליארד שקל.

חדר עסקאות בורסה , צילום: עמית שעל חדר עסקאות בורסה | צילום: עמית שעל חדר עסקאות בורסה , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות