אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתום ישיבת חירום הוחלט: ליגת העל תיפתח במועד צילום: אורן מועלם

בתום ישיבת חירום הוחלט: ליגת העל תיפתח במועד

לאחר פיצוץ הישיבה האחרונה, אנשי האוצר, ראשי ההתאחדות לכדורגל ומינהלת הליגה הסכימו על הסכם שיווק חדש שיכניס למינהלת כ-80 מיליון שקל. גביע הטוטו יתקיים כסדרו, הליגה תיפתח במועד

17.07.2016, 14:43 | דוד בן שימול, ynet

בסיומה של ישיבת חירום סוכם: ליגת העל תיפתח במועד, גביע הטוטו יתקיים כסדרו. נציגי ההתאחדות לכדורגל, מינהלת הליגה, הטוטו, משרד הספורט והאוצר מצאו פיתרון למחלוקות הכספיות הרבות בין הצדדים וסגרו על הסכם שיווק חדש, שיכניס למינהלת 80 מיליון שקל.

החל מהעונה השנייה ואילך יועבר סכום של 73 מיליון שקל. הזכויות עבור שם הליגה יימכרו ע"י המינהלת, שתתחלק בסכום שתרוויח עבורו עם ההתאחדות (במידה ולא יעבור את רף 15 מיליון השקלים). אם הסכום יהיה גבוה מ-15 מיליון שקל, האוצר יקבל 12.5% ממנו ואם הוא יהיה גבוה מ-18 הסכום יתחלק שווה בשווה בין המינהלת לאוצר.

איציק לארי, מנכ"ל הטוטו איציק לארי, מנכ"ל הטוטו איציק לארי, מנכ"ל הטוטו

במסגרת ההסכם נקבע עוד כי שני שליש מתוך ה-80 מיליון ימומנו ע"י הטוטו ושליש ימומן ע"י משרד הספורט. גורם הקשור

בשיחות אמר: "מדובר בהסכם טוב ומכובד לכל הצדדים".

"היום זה המבחן האמיתי ונדע מי רוצה שישחקו פה בישראל כדורגל ומי לא רוצה, מה שיוביל לפגיעה קשה בענף", אמר גורם הקשור לישיבה לפני שהחלה. כזכור, הישיבה ביום חמישי פוצצה לאחר שנציג האוצר נטש בהפגנתיות את החדר עקב עימות עם נציג הטוטו אחרי מספר דקות, לאחר שהבין כי אין כוונה מיידית לחתום על הסכם ארוך טווח, אלא רק לאחר שימולאו מספר תנאים.

באוצר נלחצו מיד לאחר פיצוץ הישיבה ביום חמישי, ומשנודע להם על הכוונה לקיים ישיבת חרום ביום שני, הנחה שר האוצר משה כחלון את נציגי משרדו לחזור מיידית לשולחן המשא ומתן על מנת להביא לפתרון מהיר וארוך טווח שיאפשר לפתוח את עונת הכדורגל כמתוכנן כולל מפעל גביע הטוטו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות