אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמה עלתה מילאן לסינים - 437 מיליון דולר או 825 מיליון דולר? צילום: אי פי איי

כמה עלתה מילאן לסינים - 437 מיליון דולר או 825 מיליון דולר?

הבלבול סביב המחיר הממשי נובע ככל הנראה בשל פריסת התשלום לאורך שנתיים והחוב של הקבוצה המשחקת בסריה A. יש לנקות את החלק של התשלום לאורך שנתיים ביחס להווה (מה שמפחית את המחיר) ולהוסיף את החובות (שהם מעל 300 מיליון דולר)

17.07.2016, 18:19 | שירות כלכליסט

 קבוצת הכדורגל האיטלקית מילאן עומדת להימכר על ידי סילביו ברלוסקוני לקבוצה של משקיעים סינים. העבודה על העסקה נמשכת כבר זמן מה, אך יש הבדלים גבוהים בדיווחים על שווי העסקה. באתר The Offside מדווחים כי העסקה מעניקה למילאן שווי של 437 מיליון דולר, לעומת זאת בצ'יינה פוסט מדווחים כי המחיר נע בין 776-825 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

נראה ש-437 מיליון דולר מייצג בצורה מדויקת יותר את הסכום שיזרימו הבעלים הסינים החדשים לקבוצה, בעוד ש-825 מיליון דולר מייצג את השווי הכולל של הרכישה., צילום: אי פי איי נראה ש-437 מיליון דולר מייצג בצורה מדויקת יותר את הסכום שיזרימו הבעלים הסינים החדשים לקבוצה, בעוד ש-825 מיליון דולר מייצג את השווי הכולל של הרכישה. | צילום: אי פי איי נראה ש-437 מיליון דולר מייצג בצורה מדויקת יותר את הסכום שיזרימו הבעלים הסינים החדשים לקבוצה, בעוד ש-825 מיליון דולר מייצג את השווי הכולל של הרכישה., צילום: אי פי איי

הבלבול סביב המחיר הממשי נובע ככל הנראה בשל פריסת התשלום לאורך שנתיים והחוב של הקבוצה המשחקת בסריה A. יש לנקות את החלק של התשלום לאורך שנתיים ביחס להווה (מה שמפחית את המחיר) ולהוסיף את החובות (לפי הדיווח האחרון הם מעל 300 מיליון דולר).

בלבול דומה ארע בעת רכישת קבוצת הקליבלנד בראונס על ידי ג'ימי האסלם מרנדי לרנר ב-2012. ב-ESPN דיווחו כי העסקה עומדת על 1.05 מיליארד דולר, אולם נתון זה לא היה מדויק בגלל שהתשלום המלא נפרס על פני מספר שנים. המחיר האמיתי עמד על 987 מיליון דולר.

לפיכך, נראה ש-437 מיליון דולר מייצג בצורה מדויקת יותר את הסכום שיזרימו הבעלים הסינים החדשים לקבוצה, בעוד ש-825 מיליון דולר מייצג את השווי הכולל של הרכישה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות