אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צו הקפאת הליכים לחברת השמירה והניקיון ח.א.ש צילום: טל שחר

צו הקפאת הליכים לחברת השמירה והניקיון ח.א.ש

השופטת שרה דוברת מינתה את עוה"ד קרן רייכבך סגל, עמית לדרמן ובניהו לאבל לנאמני החברה, זאת בשל חובות של עשרות מיליוני שקלים לחברה שבשליטת צביקה בן שבת

17.07.2016, 21:51 | תומר גנון

סגנית נשיא בית המשפט המחוזי באר שבע, שרה דוברת, הוציאה היום (א') צו הקפאת הליכים לחברות השמירה והניקיון מקבוצת ח.א.ש, שבשליטת צביקה בן שבת, וזאת בשל חובות של עשרות מיליוני שקלים. דוברת מינתה את עוה"ד קרן רייכבך סגל, עמית לדרמן ובניהו לאבל לנאמני החברה.

עם זאת דוברת דחתה בהחלטתה את בקשתו של בן שבת לכלול בבקשת ההקפאה גם את פרויקט הנדל"ן "גלים גלים" באשקלון וכן אותו עצמו. לגבי הפרויקט המלונאי באשקלון, דוברת ציינה שהוא משועבד לנושי קבוצת רוביקון הקורסת, שבשליטת איש העסקים אמיר ברמלי המואשם בעבירות גניבה ומרמה, ועל כן אין טעם בהקפאת הליכים. לגבי בן שבת כתבה השופטת כי "הוא הגורם העיקרי למצב בו מצויות החברות. הוא לא הציע דבר לתשלום החובות והתברר גם שלו חברות נוספות אותן לא ביקש לצרף, ולפחות לגבי אחת מהן הועבר סך של 9 מיליון שקלים".

עובד ניקיון, צילום: טל שחר עובד ניקיון | צילום: טל שחר עובד ניקיון, צילום: טל שחר

ח.א.ש הגישה בשבוע שעבר את בקשה הקפאת הליכים, בשל חובות נטענים של 180 מיליון שקלים. על פי הבקשה, לאור חובות של כ-12 מיליון שקלים לרשות המסים, הטילה הרשות עיקולים על חשבונותיה ועל תשלומים של ספקים מה שגרם לקשיים תזרימים. לטענת החברה, הבקשה הוגשה משום שהיא תתקשה לשלם שכר בהיקף של 8.5 מיליון שקלים ל- 1,200 העובדים הישירים והעקיפים בקבוצה, העוסקת כאמור בתחום השמירה והניקיון.

מלבד החוב לרשויות המס, כך הבקשה, פרויקט הנדל"ן "גלים גלים" שבו הושקעו 80 מיליון שקלים הוא סיבה נוספת לקשיים התזרימים שאליהם נקלעה החברה. את המימון לפרויקט בהיקף 35 מיליון שקלים העמידה חברת רוביקון, ובתמורה נתנו למשקיעי החברה שיעבודים על הפרויקט. המפרק של רוביקון, עו"ד ארז חבר, הגיש בקשה לאכיפת השעבודים על פרויקט "גלים גלים" על מנת להשיב כספים למשקיעים, והשופטת דוברת קיבלה את עמדתו שאין לכלול את הפרויקט בהליך ההקפאה של החברות שבשליטת בן שבת.

מטעמה של עו"ד חיות גרינברג המייצגת כ-700 מעובדי הקבוצה נמסר לאחר ההחלטה כי "ניתנת תקווה אמיתית לכ-1,200 עובדי החברות, לקבל את תשלום שכר חודש יוני שטרם שולם, כמו גם שימור מקום העסקתם. אנו מקווים שבאמצעות הנאמנים שמונו ע"י בית המשפט ידעו החברות לעלות על דרך המלך ולקחת את החברות לחוף מבטחים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות