אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תפנית דרמטית: לבייב בדרך לרכישת השליטה באפי פיתוח מאפריקה ישראל צילום: שאטרסטוק, אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

תפנית דרמטית: לבייב בדרך לרכישת השליטה באפי פיתוח מאפריקה ישראל

בישיבה מרתונית שנערכת בשעה זו מסתמנת תפנית דרמטית במגעים להסדר חוב באפריקה ישראל: לבייב ירכוש מכספו האישי את מניות השליטה באפי פיתוח מאפריקה ישראל תמורת 550 מיליון שקל. הסכום ישמש לפירעון חלק מהחוב של אפריקה למחזיקי האג"ח שלה

17.07.2016, 23:49 | גולן חזני

תפנית מפתיעה במגעים להסדר החוב של אפריקה ישראל. ל"כלכליסט" נודע כי בשעות האחרונות מסתמן הסדר ביניים שבמסגרתו ירכוש לב לבייב באופן אישי את אחזקותיה של אפריקה בחברה הבת אפי פיתוח המחזיקה בנכסים של החברה ברוסיה.

בכך יעבור הנטל ללבייב עצמו והתמורה שיעביר עבור המניות (65%) תשמש לפירעון חלק מהחוב הגדול בגובה 3 מיליארד שקל של אפריקה למחזיקי האג"ח שלה. 

קניון אפימול במוסקבה קניון אפימול במוסקבה קניון אפימול במוסקבה

ל"כלכליסט" נודע כי לבייב ירכוש את המניות תמורת כ-550 מיליון שקל ולפי שווי חברה של כ-850 מיליון שקל - גבוה כמעט פי 2 מהשווי שבו נסחרת אפי פיתוח.

בשעה זו נערכת ישיבה מרתונית לתוך הלילה בנסיון לפתור מחלוקות אחרונות שבראשן דרישה של המחזיקים לקבל אופציה לרכישה עתידית של 10% ממניות אפי פיתוח בחזרה מלבייב כדי להנות מהתאוששות אפשרית של רוסיה בעתיד. לאחר העסקה ימשיכו הצדדים לנהל מו"מ על יתרת החוב של אפריקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

31 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
לבייב אם חשבת שאנחנו עדיין קונים את השקרים
לבייב אם חשבת שאנחנו עדיין קונים את השקרים שלך אתה טועה!!!! 1.מה לגבי הערבות של 191 מליון $??? 2.עוד אחד מהתרגילים הישנים שלך בשביל לקנות זמן. 3.הרי כולנו יודעים שגם אם יש לך רצון טוב לקנות את המניות ב550 מליון, הרי כולנו יודעים שאין לך את הסכום הזה גם אם תמכור את הבית שלך בסביון ולונדון יחד. 4.לבייב די אם השקרים הרי כולנו יודעים שעוד חודש תגיד שהייתה בעיה כזו ואחרת עם מי מהמעורבים ואתה רק רצית לעזור. למנות בדחיפות רו''ח מבקר לחברה.
Cherries  |  18.07.16
לכל התגובות