אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר היציג עלה ב-0.4% ונקבע על 3.860 שקלים צילום: בלומברג

הדולר היציג עלה ב-0.4% ונקבע על 3.860 שקלים

היורו ירד ב-0.4% ושערו היציג נקבע על 4.265 שקלים. המטבע הטורקי מתאושש לאחר הנפילה של שישי, ליל ההפיכה הכושלת: עולה ב-1.7% ונסחר ב-2.96 לירה לדולר

18.07.2016, 15:38 | שירות כלכליסט

הלירה הטורקית מתאוששת: לאחר נפילה של כ-5% מול הדולר בשישי האחרון, ליל ההפיכה הכושלת, הדולר מאבד היום (ב') 1.7% מול הלירה ונסחר ב-2.96 לירה לדולר. היורו-דולר נסחר ביציבות, ב-1.105 דולר ליורו.

בשוק המקומי רשם הדולר היציג עלייה של 0.4% ל-3.860 שקלים, היורו ירד ב-0.4% ושערו היציג נקבע על 4.265 שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

ביום שישי דיווחה הלשכה המרכזית לסטטיסיטיקה כי מדד חודש יוני עלה ב-0.3%, בהתאם לציפיות. סביבת האינפלציה ממשיכה להיות מתונה יחסית. מדד המחירים ללא ההוזלות האדמיניסטרטיביות וללא הדלק עלה ב-12 החודשים האחרונים ב-0.2%.  

"האינפלציה ל-12 חודשים ירדה ל-0.6%. הסיכונים לתחזית מוטים כלפי מטה. הגורמים שעשויים להוריד את האינפלציה כוללים רפורמת "הקורנפלקס" בתחום המזון, המשך האטה בסעיף הדיור, ההוזלה האפשרית תחזית של הדלק בחודש אוגוסט אם המחירים הנוכחיים של הנפט יתמידו עד סוף החודש והוזלת המים המתוכננת", אומר אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי במיטב דש.

אורי גרינפלד, הכלכלן הראשי בפסגות, טוען כי הבנקים המרכזיים ימשיכו לתמוך בשווקים, באמצעות שוקי המט"ח ורכישות הנכסים: "ההרחבות המוניטאריות יימשכו ויורחבו ביתר שאת בחודשים הקרובים. השווקים מתמחרים זאת ובערכה זו נותנת דלק לשווקים. ביבה של מדיניות מוניטארית אולטרא-מרחיבה ביחד עם כלכלות שצומחות בקצב איטי (אבל לא נכנסות למשבר) זו סביבה תומכת מניות", אומר גרינפלד.

ב-FXCM ישראל מציינים כי התחזקות השקל מול הדולר בשבוע שעבר נבעה מעלייה ברמת הסיכון בשווקים. "אהבת הסיכון נבעה מיוזמוצת התמיכה של הבנקים המרכזיים והממשלות בשוק, ובכלל זה הכוונה של ממשלת יפן להוציא לפועל תכנית תמריצים מוניטרית ופיסקאלית נוספת והכוונה של הבנק של אנגליה להוציא לפועל תכנית הרחבה כמותית".

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות