אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוקימונה ליזה צילום: instegram

פוקימונה ליזה

מיטב המוזיאונים בעולם רוכבים על הגל ומנסים להביא קהל באמצעות חנופה לשחקני "פוקימון גו". "יש לנו שתי תחנות לציידי פוקימונים", הכריז ה"מומה"

19.07.2016, 08:50 | נמרוד צוק

שגעת הפוקימונים שתוקפת את העולם מייצרת לא רק כותרות שלילות (ראה ערך סיפורים על מקרי ירי וביזוי מתים). "פוקימון גו", משחק המציאות המוגברת שיצא לפני שבועיים, לא פוסח גם על עולם האמנות: גלריות ומוזיאונים תופסים בימים האחרונים את היצורים הצבעוניים ליד או על יצירות האמנות, ומפרסמים את התוצאות ברשתות חברתיות בניסיון למשוך אליהם ציידי פוקימונים שיסכימו לשלם את דמי הכניסה כדי לצוד בתוך המוזיאון.

קראו עוד בכלכליסט

אחד הראשונים לקפוץ על הגל היה מוזיאון קטן בשם "מוזיאון גשרי הזכוכית" בעיירה בנטונוויל בארקנסו, שהעלה לחשבון האינסטגרם שלו תמונה של פיקאצ'ו שהתגלה בסמוך לפסל מנורות ניאון של האמן האמריקאי דן פלבי: "הגלריות שלנו מוצפות בפוקימונים, ואתם מוזמנים לבוא ללכוד אותם. פיקאצ'ו שייך לקבוצת הפוקימונים החשמליים, ולכן זה לא מפתיע שהוא בחר להתמקם ליד עבודה שמתבססת על חשמל".

פוקימון דמוי סרטן ב"וויטני" תחת ציור של ג פוקימון דמוי סרטן ב"וויטני" תחת ציור של ג'ורג'יה או'קיף | צילום: instegram פוקימון דמוי סרטן ב"וויטני" תחת ציור של ג

 

ברווזים ואמנות

מאז הצטרפו לטרנד גם מוזיאונים נודעים יותר. ה"מומה" בניו יורק העלה פוסט ובו שתי תמונות, האחת שבה נראה פוקימון על רקע הכניסה למוזיאון ואחרת שבה וולטרוב כדורי נח על ספסל בגן. "יש לנו במוזיאון שתי תחנות הצטיידות לציידי פוקימונים", ניסה המוזיאון לקרוץ לשחקנים וזכה ב־21 אלף לייקים.

 פוקימונים ב־MFA בבוסטון, צילום: instegram פוקימונים ב־MFA בבוסטון | צילום: instegram  פוקימונים ב־MFA בבוסטון, צילום: instegram

לא כולם מתלהבים

ה"וויטני" פרסמו ציור של ג'ורג'יה או'קיף, "ימי קיץ", ומתחתיו פוקימון דמוי סרטן שנראה כמחקה את צורת הקרניים המופיעות בציור. לא כולם התלהבו מהניסיון הזה לחבר בין גבוה לנמוך וכתבו תגובות כגון "כל כך עצוב" או "כמה נורא". המגיפה לא פסחה גם על ה־MCA האוסטרי, ה־MFA בבוסטון, המוזיאון לאמנות בפילדלפיה, מרכז גטי בלוס אנג'לס ועוד. במוזיאון לאמנות של קווינס הצליחו ללכוד רגע מוצלח במיוחד שבו פוקימון מעופף מסוג פידג'י התיישב על מפה של ניו יורק ונראה כמפלצת שמנסה להחריב את העיר.

למי שהצליח לא לדעת מה זה "פוקימון גו", נסביר כי מדובר במשחק סמארטפון שמתרחש בגרסה וירטואלית של העולם האמיתי, שבה מסתובבים עשרות סוגי יצורים דמיוניים אותם צריך לצוד. המשחק מיישם את תפיסת המציאות המוגברת, מה שאומר שהשחקן לא יכול פשוט לשחק בו מהבית אלא נדרש לצאת מהבית ולהסתובב בעולם כשהוא משתמש בטלפון כדי לאתר פוקימונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות