אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לא החלטנו לחייב רופאים בכירים לעבוד בבתי חולים בלבד. הסכמנו עם האוצר על בדיקה" צילום: אלכס קולומויסקי

"לא החלטנו לחייב רופאים בכירים לעבוד בבתי חולים בלבד. הסכמנו עם האוצר על בדיקה"

שר הבריאות יעקב ליצמן מרגיע את הרוחות לאחר שההודעה שפרסם משרדו ומשרד האוצר אתמול גרמה לסערה בהסתדרות הרפואית: "לא נעשה שום דבר בכוח ולא בחקיקה. הכל ייעשה בהסכמה עם הרופאים"

19.07.2016, 14:03 | רוני זינגר

שר הבריאות יעקב ליצמן על חיוב מנהלי מחלקות בבתי חולים לעבוד רק במגזר הציבורי: "זו לא החלטה, אלא הסכמנו עם שר האוצר כרגע רק על בדיקה. לא נעשה שום דבר בכוח ולא נעשה את זה בחקיקה. אלא נעשה הכל בהסכמה עם הרופאים. מדובר רק על מנהלי מחלקות לא יחידות ובכל מקרה הכוונה היא לתת תוספות שכר רציניות מאוד, שיביאו מנהלים לעבוד רק בבית החולים ולא במגזר הפרטי. בכל מקרה זה לא יהיה רטרואקטיבי וכאמור אנחנו רק בוחנים את האפשרות", כך אמר ליצמן בדיון שמתקיים בוועדת עבודה, רווחה ובריאות, בהתייחסו להודעה שהוציא אתמול בשיתוף עם שר האוצר משה כחלון.

קראו עוד בכלכליסט

ליצמן הגיע כדי להתייחס לשורה של נושאים ולמסור לוועדה דיווח על עבודת משרדו. בפתח הדיון חזר ליצמן על ההחלטה שפורסמה אתמול ולפיה סיכם עם שר האוצר על שני נושאים. ה"בדיקה" בענין מנהלי המחלקות היא למעשה דרישה של כחלון ואנשי אגף התקציבים של האוצר, ואילו הגדלת סל התרופות הייתה המטרה של ליצמן.

בעניין ההודעה על הגדלת סל התרופות מ-300 מיליון שקל בשנה ל-550 מיליון שקל אמר ליצמן: "מדובר על כסף חדש וגם על כסף שיבוא מהשב"נים (קופות החולים. ר"ז) וגם מחברות הביטוח. לדעתי התוספת תלך בעיקר למחלות קשות ועל זה עשיתי קמפיין בשנה האחרונה כי חשבתי שצריך להוסיף כסף לתרופות מצילות חיים. אני שמח שהגענו להסכם שהביא לסל הכי גדול אי פעם. אני משבח את שר האוצר. זה לא מובן מאליו", אמר ליצמן.

בהמשך אמר ליצמן כי כעת משהשיג את מטרת הקמפיין שלו הוא מתכוון לפתוח בקמפיין חדש: "השלב הבא הוא סיעוד. אני מתחיל את הקמפיין כרגע. אני שמח שתוחלת החיים בארץ עולה אבל ברור שאנחנו צריכים לדאוג שלמבוגרים יהיו חיים יותר קלים. צריך גם בכנסת לקדם את זה, העם רוצה את זה, ואני יודע שגם שר האוצר רוצה אבל יש בעיות בדרך ואנחנו עובדים על זה".

מימין: כחלון וליצמן. שר הבריאות מרגיע את הרופאים הבכירים: "זו לא החלטה, אלא הסכמנו עם שר האוצר כרגע רק על בדיקה", צילום: עמית שעל, אדם קפלן, תומי הרפז, אבי כהן מימין: כחלון וליצמן. שר הבריאות מרגיע את הרופאים הבכירים: "זו לא החלטה, אלא הסכמנו עם שר האוצר כרגע רק על בדיקה" | צילום: עמית שעל, אדם קפלן, תומי הרפז, אבי כהן מימין: כחלון וליצמן. שר הבריאות מרגיע את הרופאים הבכירים: "זו לא החלטה, אלא הסכמנו עם שר האוצר כרגע רק על בדיקה", צילום: עמית שעל, אדם קפלן, תומי הרפז, אבי כהן

בהתייחסות לרפורמת הסיעוד אמר מנכ"ל המשרד, משה בר סימן טוב, כי עלותה בהיקף 2.5 מיליארד תמומן מהעלאה של דמי הביטוח הלאומי.

עוד אמר ליצמן כי משרד הבריאות מתכוון להקל על חולי הצליאק: "אנחנו חושבים בהחלט לתת פתרון סבסוד מזון לחולי צליאק שכיום הוא מזון יקר מדי, אנחנו מחפשים את הדרך ויושבים עם האוצר והכלכלה".

ליצמן הכריז כי משרד הבריאות מתכוון לבטל את התשלום לחניוני בתי החולים: "כרגע בתי החולים חיים מזה ואנחנו מחפשים דרך לפתור את העניין", אמר.

הנושא אחרון שאליו התייחס ליצמן הוא גירעונות בתי החולים. לדבריו, משרדו יפעל בנחרצות כך שבתי החולים לא יחרגו מהגירעונות שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות