אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הסיכוי שדירקטוריון דן יאשר את רכישת סונול קטן מאוד" צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

"הסיכוי שדירקטוריון דן יאשר את רכישת סונול קטן מאוד"

חלק מהדירקטורים בדן מתנגדים להצטרפות לרכישת סונול, שמוביל דודי ויסמן. אם הדירקטוריון לא יאשר היום את העסקה ואם ויסמן לא ישכנע את מארק שטינברג להגדיל את חלקו, השלמתה תתעכב

20.07.2016, 07:15 | גולן חזני

בימים האחרונים החלה התנגדות בדירקטוריון דן להצטרפות לעסקה של דודי ויסמן לרכישת השליטה בסונול. ל"כלכליסט" נודע כי דירקטוריון דן, שיתכנס הערב לדון באישור העסקה, עשוי להחליט נגד אישורה. "הסיכוי שהדירקטוריון יאשר את העסקה קטן מאוד", אמר מקורב לחברת דן. 

קראו עוד בכלכליסט

חלק מהדירקטורים יצאו נגד העסקה, שפורסמה לראשונה ב"כלכליסט". הדירקטורים טענו שהעסקה לא מהווה את ליבת העסקים של דן ואינה ברורה מבחינת הפוטנציאל שלה. בנוסף, הם הביעו דאגה מהתביעות הרבות שקיימות נגד סונול.

לפי מתווה העסקה, חברת דן אמורה לרכוש 50% ממניות סונול לפי שווי של 364 מיליון שקל – זהה לשווי שלפיו רכש ויסמן את הבעלות המלאה בחברת סונול מקבוצת עזריאלי באפריל 2016. מטעם דן הוביל את העסקה היו"ר שמואל רפאלי, מתוך מחשבה על פוטנציאל לסינרגיה בין פעילות האוטובוסים לבין תחנות התדלוק של סונול ומוצרי הדלקים שלה.

ויסמן, שקיבל כבר את אישור רשות ההגבלים העסקיים לרכישת סונול, ממתין להחלטה רשמית של דן, אך במקביל מנסה לשכנע את מארק שטינברג, שהיום מהווה שותף של 5% בעסקה, להגדיל את חלקו ל־40%. אם לא יצליח הוא ינסה לבצע את הרכישה לבדו, אולם מדובר במהלך קשה יחסית, היות ולעסקה נדרש הון עצמי של 200 מיליון שקל לפחות.

במקרה כזה עשויה השלמת רכישת סונול להתארך מעבר לתאריך שנקבע (תחילת אוגוסט). הרכישה ממומנת בין השאר בהלוואה של 97 מיליון שקל שויסמן מקבל מעזריאלי והובטחה בשעבוד על כל מניותיה של סונול. דן מפעילה שירותי תחבורה ציבורית בגוש דן באמצעות 1,296 אוטובוסים והחל ממאי 2015 מפעילה גם את התחבורה הציבורית בצפון הנגב. פרט לעיסוק בתחבורה לדן פעילות נדל"ן רחבת היקף, שאותה היא מנהלת בעיקר באמצעות החברות־הבנות נהור ואמד.

דודי ויסמן, צילומים: עמית שעל ואוראל כהן דודי ויסמן | צילומים: עמית שעל ואוראל כהן דודי ויסמן, צילומים: עמית שעל ואוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות