אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים כץ: "הפקידות במשרד הכלכלה עשתה ככל העולה על רוחה - והמצב הזה ייפסק" צילום: עמית שעל

חיים כץ: "הפקידות במשרד הכלכלה עשתה ככל העולה על רוחה - והמצב הזה ייפסק"

שר הרווחה התייחס להחלטה להעביר לסמכותו את תחום התעסוקה ממשרד הכלכלה: "זו תקופה ארוכה שלא היה שר מכהן במשרד ולא נקבעה מדיניות מסודרת". בסביבת כץ טוענים כי המהלך הראשון שייעשה יהיה טיפול בתחום מעונות היום

20.07.2016, 12:45 | רוני זינגר

הממשלה צפויה לאשר ביום ראשון את הרחבת משרד הרווחה בראשותו השר חיים כץ, ולהעביר לסמכותו את חלק התעסוקה ממשרד הכלכלה. שם המשרד ישונה וייקרא "משרד התעסוקה, הרווחה והשירותים החברתיים". לכץ תכניות לרפורמות בשוק העבודה ובסביבתו אמרו כי המהלך הראשון שיעשה יהיה טיפול בתחום מעונות היום.

קראו עוד בכלכליסט

שר הרווחה התייחס לראשונה לנושא ואמר ל"כלכליסט" כי "כרגע מתנהל משא ומתן מול ראש הממשלה לטובת העברת הסמכויות למשרד הרווחה. זו תקופה ארוכה שלא היה שר מכהן במשרד הכלכלה, לא נקבעה מדיניות מסודרת, הפקידות עשתה ככל העולה על רוחה, המצב הזה ייפסק. אפעל ככל יכולתי כדי לחבר בין הממשקים של הרווחה והתעסוקה, לפתח את תחום התעסוקה, ולתקן את הדרוש בדיני העבודה".

בדבריו מרמז כץ גם למנכ"ל משרד הכלכלה עמית לנג ששלח הבוקר (ד') לעובדי המשרד מכתב בעניין השינויים הצפויים, מה שמעיד על חשש העובדים מפני המהלך.

לנג כתב כי "זהו יום לא קל עבורי ואני משוכנע שאף אתם מרגישים כך. אנחנו בפתחו של תהליך סבוך ומורכב שצפוי להמשך מספר חודשים עד להתבססות מחדש, אני מתחייב לעשות כל שביכולתי כדי לוודא פגיעה אפסית בעובדים. אני כאן והנהלת המשרד לצדי כדי לוודא מחד שתהליך ההפרדה ייעשה בצורה אחראית, מבוקרת רצינית ובשיקול דעת, ומאידך שהשירות לציבור הלקוחות שלנו לא ייפגע".

חיים כץ, צילום: אביגיל עוזי חיים כץ | צילום: אביגיל עוזי חיים כץ, צילום: אביגיל עוזי

גורם בכיר בסביבתו של כץ התייחס גם הוא לדברים ואמר בביקורת על לנג כי "הוא מתבקש להפיג את החששות ולעבוד בשיתוף פעולה. בסופו של דבר מדובר במהלך שמטרתו לחזק את התעסוקה בישראל ולא לרדת לרמות של מלחמת פקידים".

מה יכלול העיבוי?

כפי שפורסם ב"כלכליסט", הבטיח ראש הממשלה בנימין נתניהו כבר לפני פסח לכץ כי יעבה את המשרד. כץ דרש להחזיר את משרדו לימים בהם היה "משרד העבודה והרווחה" אך נאלץ להמתין כיוון שנתניהו וגם שר האוצר משה כחלון ביקשו להשהות את סבב התיקים בממשלה שיצא לדרך בעקבות המהלך עבור כץ.

על פי הצעת ההחלטה יעביר משרד הכלכלה למשרד הרווחה והשירותים החברתיים את שטחי הפעולה והיחידות כמפורט להלן, לרבות במחוזות:

1. לשכת המשנה למנכ"ל והממונה על התעסוקה

2. מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית

3. מינהל הסדרה ואכיפה

4. אגף בכיר להכשרה מקצועית

5. אגף בכיר למעונות יום ומשפחותנים

6. היחידה ליחסי עבודה

7. אגף רישוי והיחידה לרישום עיסוקים

8. רשם האגודות השיתופיות

9. נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה

10. מכון הכשרה טכנולוגית (מה"ט)

כמו כן, תעבור לשר הרווחה והשירותים החברתיים האחריות על שירות התעסוקה וכן על המוסד לבטיחות וגיהות.

נושא שאמור לעבור לסמכות כץ אך עדיין נמצא במחלוקת הוא החינוך הטכנולוגי. כזכור הממשלה היתה אמורה לאשר לפני שבועיים את העברת החינוך הטכנולוגי למשרד החינוך אך ברגע האחרון ביקשו השרים כחלון וכץ לעצור את ההחלטה ולחכות למציאת פתרון. הנושא עדיין במחלוקת אך נעשים ניסיונות מאומצים להגיע להבנות סביבו.

עלות העברת תחום התעסוקה לידי כץ נאמדת בהעברת תקציב של כ-3 מיליארד שקל. בכך יהפוך משרד הכלכלה למדולל במיוחד, ובראשו אפשר ויעמוד שר הבינוי והשיכון יואב גלנט. בשיחה שקיימו בנושא נתניהו וכחלון בשבועות האחרונים עלתה האפשרות שגלנט יעבור ממשרד הבינוי למשרד הכלכלה. מאז הבהיר כחלון כי דבר לא יעשה בלי תיאום בעניין עם גלנט, ואילו גלנט התחמק מלומר מפורשות מה מתוכנן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
האיש הכי מושחת בכל חבורת המושחתים שבכנסת מקבל
האיש הכי מושחת בכל חבורת המושחתים שבכנסת מקבל מראש הממשלה עוד 3 מליארד שקל להשקעה בחברי מרכז כדי שיבחרו בו בפריימריז. אין גבול לבושה. הרי כולם יודעים שהאיש רקוב מיסודו ולא מעניין אותו המשרד שהוא עומד בראשו כל עוד יש לו מספיק כסף לחלק למקורבים ( או לקחת קצת לעצמו). 
Bee  |  20.07.16
לכל התגובות