אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כתב אישום בכפוף לשימוע בפרשת השוחד בתאגיד המים "מי אביבים" צילום: shutterstock

כתב אישום בכפוף לשימוע בפרשת השוחד בתאגיד המים "מי אביבים"

שנתיים וחצי לאחר שהחלה החקירה, הודיעה פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) על כך למעורבים, עובדים בהווה ובעבר של עיריית תל אביב וכן קבלנים שנתנו שירותים לתאגיד המים

20.07.2016, 13:35 | זוהר שחר לוי

הפרקליטות הודיעה היום (ד') למעורבים בפרשיית השוחד בתאגיד המים של תל אביב "מי אביבים" כי היא שוקלת להעמידם לדין בכפוף להליכי שימוע. הפרשה נחשפה לפני כשנתיים וחצי, אז עלה החשד כי מנהלים ועובדים בתאגיד המים קיבלו שוחד מחברות קבלניות בתמורה להזמנות עבודה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. בחודש שעבר פורסם ב"כלכליסט" כי טיוטת כתב האישום בפרשה כבר הוגשה לעיונו של בית המשפט, במסגרת הליכים של כמה מהחשודים שביקשו לשחרר נכסים שנתפסו על ידי המדינה במהלך החקירה המשטרתית.

קראו עוד בכלכליסט

בדצמבר 2013 במסגרת חקירה משותפת עם חקירות מכס ומע"מ תל אביב והמרכז, פקיד שומה חקירות תל אביב ובסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון, עצרה יחידת להב 433, מנהלים ועובדים בתאגיד המים מי אביבים בחשד שקיבלו שוחד מחברות קבלניות בתמורה להזמנות עבודה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. לחשודים יוחסו גם עבירות מס והלבנת הון ובמסגרת החקירה תפסה המדינה כספים ורכוש רב.

כעת, שנתיים וחצי לאחר שהחלה החקירה, הודיעה היום (ד') פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) למעורבים כי היא שוקלת להגיש כנגדם כתבי אישום בכפוף לשימוע. החשודים הם עובדים בהווה ובעבר של עיריית תל אביב וכן קבלנים שנתנו שירותים לתאגיד המים העירוני מי אביבים.

(אילוסטרציה) (אילוסטרציה) (אילוסטרציה)

בין היתר, זומנו לשימוע מיכאל קרמר, מנהל מחלקה בתאגיד, אלכס חייט, בוריס קליימן, אלכס פלדמן ואברהם ברקו, אזוראים בתאגיד וכן קבלנים שנתנו שירות לתאגיד וחברות הקשורות אליהם. כתב החשדות בעניינם של המעורבים מייחס להם, כל אחד לפי חלקו, חשדות לעבירות של קבלת דבר במרמה, שוחד, גניבה, רישום כוזב בממסכי תאגיד, הלבנת הון ועבירות מס בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

לפי כתב החשדות, בשנים 2010-2013 עובדים בתאגיד "מי אביבים" חברו לחברות קבלניות, שזכו במכרזי התאגיד, וקיבלו שוחד בתמורה לאישור מהיר של דרישות תשלום מנופחות וכוזבות בהיקפים גדולים. בתוך כך עובדי מי אביבים העלימו עין מחריגות של הקבלנים מתנאי המכרז. במשך השנים החברות הקבלניות זכו במכרזים במרמה והנפיקו לתאגיד, על בסיס הדיווחים הכוזבים, חשבוניות כוזבות שאושרו לתשלום על ידי עובדי התאגיד המשוחדים.

התיק מנוהל בידי הפרקליטים יפעת שטיין, נתנאל חיים וגילית מנטינבנד מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות