אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד תחנה לטבע בדרך לעסקת אלרגן: הנפקת אג"ח ביורו  צילום: נמרוד גליקמן

עוד תחנה לטבע בדרך לעסקת אלרגן: הנפקת אג"ח ביורו

התמורה מהגיוס באירופה הסתכמה ב-3.96 מיליארד יורו, בריביות של עד 1.625% - והיא מיועדת למימון עסקת אלרגן. מנהל הכספים איל דשא: "הצלחת ההנפקה היא עדות לאמון המשקיעים בטבע"

21.07.2016, 07:53 | שירות כלכליסט

טבעסיימה את תמחור הנפקתן של אגרות חוב שיונפקו באירופה (באמצעות חברה בת בהולנד), כצעד נוסף בדרך לרכישת חטיבת הגנריקה של אלרגן.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה תנפיק אג"ח בסכום של 1.75 מיליארד יורו הנושאות ריבית קבועה של 0.375% לפירעון בשנת 2020; אג"ח של 1.5 מיליארד יורו הנושאות ריבית קבועה של1.125% לפירעון בשנת 2024; אג"ח של 750 מיליון יורו הנושאות ריבית קבועה של 1.625% לפירעון בשנת 2028.

התמורה נטו שתתקבל מההצעה עומדת על 3.96 מיליארד יורו, לאחר הפחתת עמלות החתמים והוצאות ההנפקה. כאמור, התמורה תשמש, לצד הנפקות נוספות, לצורך מימון עסקת אלרגן.

אגרות החוב האמורות מתווספות לאגרות החוב שתומחרו מוקדם יותר השבוע, בערך נומינלי כולל של 15 מיליארד דולר. בנוסף, נשקלת מכירה של אגרות חוב נוספות בלתי-מובטחות ב-CHF, במספר סדרות ובהתאם לתנאי השוק.

איל דשא, מנהל הכספים הראשי של טבע, אמר בעקבות הגיוס הנוכחי כי "ההצלחה של הצעת אגרות החוב האירופאיות מהווה המשך ישיר לביקוש הרב שהושג בהנפקת אגרות החוב בארה"ב. העובדה כי זהו אחד מן הביקושים הגדולים ביותר אי פעם בשווקי החוב האירופאים, העולה במספר פעמים על היקף ההצעה, יחד עם שיעורי הריבית הנמוכים במיוחד, הינה עדות לחוסנה הפיננסי של טבע ולמידת האמון המרובה שרוכשים לה המשקיעים ברחבי העולם".

 

איל דשא מנהל הכספים בטבע, צילום: יובל חן איל דשא מנהל הכספים בטבע | צילום: יובל חן איל דשא מנהל הכספים בטבע, צילום: יובל חן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות