אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שדים ומכסחים: הטרולים תמיד חוזרים מהדלת הקדמית  צילום: איי פי

מאקרו טכנולוגי

שדים ומכסחים: הטרולים תמיד חוזרים מהדלת הקדמית

פרשת הגזענות האחרונה בטוויטר שכוונה נגד לזלי ג'ונס זכתה לתגובה מהירה יחסית מצד הרשת החברתית, אך גם סגירת החשבונות לא מעלימה את הטרולים

22.07.2016, 08:25 | הגר רבט

1. הטרלות. טוויטר רעשה וגעשה בשבוע האחרון בעקבות אחת מפרשיות ההטרלה הקיצוניות בתולדותיה. כוכבת הסרט "מכסחות השדים" החדש לזלי ג'ונס סבלה מהתעללות מתמשכת מצד טרולים מיזוגנים וגזענים, בהמשך ישיר לתגובות חסרות הפרופורציה שעורר הרימייק עצמו, שהעז להציג ארבע נשים בתפקידים הראשיים.

ג ג'ונס (במרכז) וחברותיה לקאסט "מכסחות השדים". התעללות מתמשכת | צילום: איי פי ג

 

2. כניעה. ג'ונס, קומיקאית שחורה וכוכבת תוכנית הטלוויזיה המיתולוגית SNL, היא עוף מוזר בנוף ההוליוודי הלבן והמעודן: אישה לא נאה במיוחד בגובה 1.80 מטר, שלא נרתעה מהטרולים אלא השיבה להם בהומור ושיתפה עם קהל העוקבים שלה את ההשמצות - עד שנכנעה והחליטה להקפיא את חשבון הטוויטר שלה. הכנות שלה עוררה תשומת לב רבה מצד תומכים ושונאים כאחד, ואפילו מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי הגיב לאחד הציוצים האחרונים שלה וביקש לדבר איתה באופן פרטי.

3. תגובה. מסע ההטרלות הפנה שוב את תשומת הלב להתמודדות הכושלת בדרך כלל של הרשתות החברתיות עם בריונות רשת והטרדות. הפעם טוויטר הגיבה מהר יחסית, חסמה מספר חשבונות משתמשים וסגרה לצמיתות את החשבון של מילו יאנופולוס, פעיל גיימרגייט וטרול רשת מוכר שהיה ממובילי ההתקפה על ג'ונס.

מנכ"ל טוויטר ג מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי. התערב אישית | צילום: בלומברג מנכ"ל טוויטר ג

 

4. אחריות. ג'ונס כמובן אינה הראשונה שביצעה נסיגה מחושבת מטוויטר ולמרות הצעדים האחרונים, ככל הנראה גם לא האחרונה. גם לנה דנאהם לפניה הצהירה שטוויטר אינה "מקום בטוח" עבורה וקראה לחברה לפעול בנושא, כמו גם אלפי משתמשים שמתעוררים בכל פעם שפרשת הטרלה חדשה מזעזעת את הרשת. האחריות, כך חשים המשתמשים, מוטלת על כתפי החברה ורק במידה פחותה על כתפי הטרולים עצמם.

5. השלמה. התוצאה היא כמובן סביבה נעימה ובטוחה יותר עבור נשים ואוכלוסיות מוחלשות, אבל המגמות הגזעניות והדוחות הללו לא נמחקות מהעולם אלא מוצאות לעצמן אפיקי ביטוי חדשים. יאנופולוס, למשל, כבר התקבל אחר כבוד בוועידה הרפובליקנית. הוצאת הטרולים מטוויטר מזכירה את הנטיה לאנפרנד בפייסבוק את מי שדעותיו מרגישות לנו פוגעניות. התוצאה היא ניוזפיד הרמוני והומוגני, אבל מנותק מהמציאות.  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
הבעיה בימינו היא שההגדרה של המונח "טרול" הורחבה
הבעיה בימינו היא שההגדרה של המונח "טרול" הורחבה ללא הכר, וכוללת עכשיו גם את "כל מי שדעתו מעליבה אותי". להזכירכם, אין דבר כזה "הזכות לא להיעלב", משום שלא משנה מה תאמרו, תמיד יכול לקום מישהו ברחבי העולם שימצא את דבריכם מעליבים ופוגעניים. מי שמאמין באמת ובתמים בזכות הביטוי חייב לקבל בהבנה גם דברי ביקורת, מקוממים ככל שיהיו, מתוך תקווה שהציבור הרחב אינטליגנטי דיו כדי לשפוט מה נכון ומה איננו.
Strawberry  |  23.07.16
1.
אני מצע לקוראים להתעלם מההתקרבות האופיינית שבמאמר ולחפש
אני מצע לקוראים להתעלם מההתקרבות האופיינית שבמאמר ולחפש את מילו יאנופולוס ביו טיוב. איש אדיר ואביר חופש הביטוי. הצנזורה של השמאל ל נחה לרגע ומאפשרת רק לדעות "שלה" לפרוח.  בזמן שחשבונות של אנשי חמאס וקיצוני איסלם פורחים בטוויטר, הם חסמו חשבון של אדם שמכיר בחשיבות חופש הביטוי. אנחנו חיים בתקופה בולשביקית אפלה לצערי
Dan_Dan  |  22.07.16