אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוריין רוצה למנות לדירקטוריון את סמנכ"לית הכספים של רכבת ישראל צילום: נמרוד גליקמן

אוריין רוצה למנות לדירקטוריון את סמנכ"לית הכספים של רכבת ישראל

לחברת הלוגיסטיקה של חן למדן קשרים עסקיים עם הרכבת, אך היא מציינת כי אין ניגוד עניינים, וכי היא רק "צינור" להעברת כספים לרכבת בשם לקוחותיה

21.07.2016, 17:39 | גיל קליאן

חברת הלוגיסטיקה אוריין, שבשליטת חן למדן, מבקשת למנות לדירקטוריון החברה את קרן אצלאן, שמכהנת כיום כסמנכ"לית הכספים של רכבת ישראל.

קראו עוד בכלכליסט

רכבת ישראל היא לקוח של אוריין - אך החברה אומרת כי אין כאן ניגוד עניינים, וכי החברה עצמה היא "צינור" בלבד להעברת כספים בין הלקוחות של אוריין לבין רכבת ישראל.

בדיווח נכתב כי "במסגרת פעילותה, מעניקה רכבת ישראל שירותים ללקוחות החברה (אוריין), בתחום של שינוע מטענים. התשלומים שמשלמת החברה לרכבת ישראל הינם בשם לקוחותיה המקבלים שירותי שינוע מטענים מרכבת ישראל, ובמובן זה משמשת החברה כ"צינור" בלבד להעברת התשלומים; יתרה מכך, התשלומים המועברים על ידי החברה בשם לקוחותיה לרכבת ישראל נגזרים ממחירון רכבת ישראל, המחייב את כלל לקוחות רכבת ישראל המזדמנים, כך שבפועל אין כל משא ומתן בקשר עם התשלום לו זכאית רכבת ישראל בגין השירותים שהיא מעניקה ללקוחות החברה. עוד יודגש, כי ההחלטה לשנע מטענים על ידי רכבת ישראל (ולא בהובלה יבשתית באמצעות משאיות) הינה של לקוחות החברה ואינה בשליטתה של החברה".

אצלן היא מועמדת לדירקטוריון לתפקיד דח"צית (דירקטורית שאמורה לייצג את האינטרס של מניות הציבור), ותתמודד מול דרור ברזילי, שהוצע לתפקיד על ידי כלל ביטוח. אצלן הוצעה על ידי אוריין.

אם תיבחר - אצלן לא תהיה הדירקטורית היחידה שמכהנת במקביל בחברה בעל קשרים עסקיים עם אוריין. בדירקטוריון אוריין (המנוהל על ידי השר לשעבר אופיר פינס, יו"ר החברה) מכהן כבר דוד דגן, סמנכ"ל תפעול בתעשייה האווירית.

אופיר פינס, צילום: מיקי אלון אופיר פינס | צילום: מיקי אלון אופיר פינס, צילום: מיקי אלון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות