אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפחות עם אלרדייס אנגליה תשחק כמו אנגליה צילום: רויטרס

לפחות עם אלרדייס אנגליה תשחק כמו אנגליה

סם אלרדייס יאמן את הנבחרת הלאומית, ותחתיו היא לא תתיימר לשחק כדורגל שאינו כדורגל אנגלי

22.07.2016, 18:34 | אוריאל דסקל

סם אלרדייס, מאמן סנדרלנד בשנה האחרונה, הוא מאמן נבחרת אנגליה החדש. "זהו כבוד גדול עבורי", אמר המאמן בן ה-61 שיחליף את רוי הודג'סון, "במיוחד לאור העובדה שלא הסתרתי את הרצון שלי לאמן את הנבחרת האנגלית".

אלרדייס, שעלה במעלה הליגות הנמוכות, הוא מאמן פרמיירליג ראוי, אין ספק בקשר לכך.

קראו עוד בכלכליסט

הוא מאמין גדול במדעי הספורט ותמיד חיפש דרכים חדשניות לשיפור הכושר הגופני של שחקניו. הוא אחד מהמאמנים הראשונים שאימץ שיעורי יוגה ופילאטיס, למשל.

אלרדייס בימיו בווסטהאם, צילום : אי אף פי אלרדייס בימיו בווסטהאם | צילום : אי אף פי אלרדייס בימיו בווסטהאם, צילום : אי אף פי

הכדורגל של קבוצותיו מבוסס על גיבוש קבוצתי ועל כך הוא בונה. טל בן חיים ששיחק עבור "ביג סם" בבולטון סיפר שהפוקוס באימונים ואחרי האימונים הוא על יצירת הגיבוש הזה - מבילויים משותפים ועד תחרויות מירוץ אסלות ממונעות. שחקניו של אלרדייס צריכים להיות "חברים טובים" לפני הכל.

כפי שראינו ביורו 2016, לפעמים גיבוש ומשמעת טקטית מספיקים כדי לזכות בתארים. האיכות הטכנית פחות משמעותית כאשר הקבוצה מאוד מגובשת. ע"ע איסלנד, וויילס ואפילו פורטוגל.

האם אלרדייס יכול לגבש אחדות כזו בסגל הנבחרת האנגלית מלא האגואים והטיפוסים? על כך תקום ותיפול הקדנציה שלו כמאמן אנגליה.

טקטית, אלרדייס תמיד הסתמך על תשתית הגנתית חזקה לפני הכל. הקבוצות שלו לא מנסות לשלוט על משחקים או להניע את הכדור - אפילו נגד יריבות נחותות יותר.

אנגליה, תחת אלרדייס, לא תנסה להיות משהו שהיא לא. לא יהיה ניסיון לשחק כדורגל שמבוסס על מסירות קצרות כפי שאנגליה של הודג'סון ניסתה ולא יהיו יומרות לשחק כדורגל "התקפי" או "אירופאי". אף אחד גם לא הולך למדוד אותה על פי האסתטיקה שבטקטיקה. אנגליה, תחת ביג סם, תשחק כמו שאנגליה תמיד שיחקה. כדורים ארוכים, שחקני כנף מהירים, הרבה אגרסיות, טקטיקה מאצ'ואיסטית ומעט יצירתיות טקטית.

האם ביג סם טוב לנבחרת אנגליה? ובכן, לפחות אנגליה תשחק כמו אנגליה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות