אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר של בריטניה: "מוכנים 'לאתחל' את המדיניות הפיסקאלית" צילום: אי פי איי

שר האוצר של בריטניה: "מוכנים 'לאתחל' את המדיניות הפיסקאלית"

פיליפ האמונד: "בטווח הקצר הקולגות שלנו בבנק המרכזי של אנגליה יעשו שימוש בכלים מוניטאריים העומדים לרשותם; ואולם בסתיו, תהיה לנו הזדמנות לאתחל את המדיניות"

23.07.2016, 11:53 | בלומברג

שר האוצר החדש של בריטניה פיליפ האמונד אמר כי הוא מוכן לשקול "אתחול" של המדיניות הפיסקאלית של בריטניה אם יידרש הדבר כדי לספק מענה לטלטלה שנוצרה בשל החלטתה של בריטניה לעזוב את האיחוד האירופי.

קראו עוד בכלכליסט

"בטווח הקצר הקולגות שלנו בבנק המרכזי של אנגליה יעשו שימוש בכלים מוניטאריים העומדים לרשותם", אמר האמונד בבייג'ין אתמול לקראת מפגש שרי האוצר של ה-G20 המתקיים בצ'נגדו בסין. "ואולם בטווח הבינוני, סתיו, תהיה לנו הזדמנות לאתחל את המדיניות הפיסקאלית אם נחליט שיש לעשות כן".

דבריו של האמונד הגיעו לפני הפרסום שלפיו מדד מנהלי הרכש לתחומי השירותים והייצור בבריטניה נפל ביולי בקצב החד ביותר בהיסטוריה.

פיליפ האמונד, צילום: אי פי איי פיליפ האמונד | צילום: אי פי איי פיליפ האמונד, צילום: אי פי איי

"נתוני מדד מנהלי הרכש משקף סנטימנט, ולא משמשים מדד אמיתי של הפעילות הכלכלית", אמר האמונד בראיון לרשת "סקיי ניוז". "מה שזה אומר לנו הוא שאמון הצרכנים והאמון העסקי נפגע. הם לא בטוחים ועוברים כרגע תקופת אי ודאות. התפקיד שלנו הוא להשיב את האמון על כנו, עד כמה שניתן, כמה שיותר מהר".

ההחלטה על עזיבת האיחוד האירופי צפויה לפגוע בהכנסות ממסים בחודשים הקרובים. בינתיים, ותחזיות הצמיחה עבור בריטניה קוצצו. ראש הממשלה הנכנסת תרזה מיי אמרה שהממשלה לא זנחה את המטרה שהציבה - להשיב את התקציב הציבורי לעודף; ואולם היא כבר לא שואפת להשיג יעד זה עד סוף העשור.

"אנו זקוקים לתמריצים פיסקאליים בבריטניה. זה עומד להיות המקור העיקרי להמרצתה של כלכלת בריטניה, ולא המדיניות המוניטארית של הבנק המרכזי של אנגליה, ובוודאי לא קיצוצי הריבית, שמאוד לא פופולריים בדעת הרוב", אמר ג'ון הארדי, ראש אסטרטגיית חליפין ב"סאקסו בנק".

דבריו של האמונד מגיעים על רקע מאמציו לקדם הזדמנויות עסקיות בסין לאחר הברקזיט. מוקדם יותר השבוע הוא שלל אפשרות להודעות בדבר תוכניות פיסקאליות חדשות עד לסתיו,  ואמר שהוא פועל בתיאום עם הבנק המרכזי של אנגליה לגבי התגובה המתאימה לתוצאת משאל העם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות