אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסגן של קלינטון: תומך בוול סטריט - ובהסכמי הסחר החופשי צילום: איי פי

הסגן של קלינטון: תומך בוול סטריט - ובהסכמי הסחר החופשי

טים קיין נחשב במפלגה הדמקורטית לבעל עמדות שמרניות - דבר העשוי למשוך רפובליקאים הנרתעים מטראמפ; מצד שני, הבחירה בו מעוררת אכזבה בקרב הליברלים תומכי סנדרס. בעבר התראיין ל"כלכליסט" ואמר כי "לאובמה יכולת יוצאת דופן להתמודד עם סוגיות מורכבות"

23.07.2016, 13:53 | שירות כלכליסט

הילארי קלינטון בחרה בטים קיין, סנאטור מווירג'יניה, כמועמד המפלגה הדמוקרטית לתפקיד סגן הנשיא.

לדברי קלינטון, קיין הקדיש את חייו למאבקים למען אחרים, ותיארה אותו כ"אופטימי ונחוש".

 קיין, 58, בוגר בית הספר למשפטים של אוניברסיטת הרווארד, משמש סנאטור מאז 2013. בשנים 2006-2010 כיהן כמושל וירג'יניה, ובשנים 2002-2006 - כסגן מושל. אביו היה חרש ברזל - עובדה שמבחינת קלינטון עשויה לקרוץ לאיגודי העובדים במדינות המתנדנדות, בהן אוהיו ופנסילבניה. קיין הוא דובר ספרדית שוטפת, אף שאינו היספאני - ויש לו קשרים טובים עם מצביעים רבים מהקהילה, החיונית להבטחת ניצחונה של קלינטון.

הבחירה בקיין - הנחשב במפלגה הדמוקרטית לבעל עמדות שמרניות - היא גם קריצה לעברם של בוחרים רפובליקאים מהמרכז, הנרתעים מדונלד טראמפ; מצד שני, היא מעוררת אכזבה בקרב האגף הליברלי במפלגה הדמוקרטית, שתמך במועמדותו לנשיאות של ברני סנדרס. אחת הסיבות לכך היא שקיין נחשב כתומך נלהב של וול סטריט - בוודאי לעומת אליזבת וורן, הסנאטורית ממסצ'וסטס.

טים קיין, צילום: איי פי טים קיין | צילום: איי פי טים קיין, צילום: איי פי

פעילים אקטיביסטים במפלגה הדמוקרטית הביעו גם אכזבה מתמיכתו של קיין בהסכמי הסחר החופשי - הזוכים לתמיכה עזה בקרב הרפבוליקאים, ולההתנגדות בקרב דמוקרטים רבים. בין השאר, תמך קיין בהסכם הסחר הטרנס-פסיפי, שקידם הנשיא ברק אובמה וממתין לאישור הקונגרס. סנדרס, אגב, מתנגד להסכם, ואילו קלינטון אמרה כי לא תתמוך בו במתכונתו הנוכחית. 

הפעילה החברתית מארי קיי הנרי, העומדת בראש האיגוד הבינלאומי של עובדי מגזר השירותים, אמרה כי קיין הוא "הפרטנר הימני" של קלינטון

ב-2009 התראיין קיין ל"כלכליסט"; הוא התייחס לאובמה ואמר כי "לנשיא יש יכולת יוצאת דופן להתמודד עם סוגיות מורכבות, מבלי לתת לכובד משקלה של האחריות המוטלת עליו לשבש את שיקול דעתו. מה שעומד לנגד עיניו הוא אמונה מוחלטת בעבודה קשה ומינוי האנשים הראויים ביותר לתפקידים בממשלו, כולל כאלו שאינם בהכרח מסכימים עם דעותיו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות