אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אישומים בהלבנת ההון באס.אר אקורד צילום: עמית שעל

אישומים בהלבנת ההון באס.אר אקורד

ל"כלכליסט" נודע שרשות המסים תגיש כתבי אישום נגד שניים מהחשודים, בני הדודים איציק וליאור וזאנה

24.07.2016, 08:05 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

כתבי אישום ראשונים בחשד להלבנת הון בהיקף עשרות מיליוני שקלים באמצעות חברת האשראי החוץ־בנקאי הבורסאית אס.אר אקורד שבשליטת עדי צים.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי היחידה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המסים תגיש בימים הקרובים כתבי אישום נגד שניים מהחשודים, בני הדודים איציק וליאור וזאנה. ברשות שוקלים להעמיד לדין גם את צים עצמו, אך הדבר ייעשה בכפוף לשימוע.

חשודים נוספים בפרשה הם עובדים ומנהלים בחברות כוח האדם מוקד אריק, יהלום, בטר קלין, א.מ לימה ול.ש, שהוציאו לכאורה כספים במרמה מהמדינה. עם העובדים הנוספים של אס.אר אקורד שנחקרו בפרשה נמנה מנכ"ל החברה אודי ניר.

עדי צים. שוקלים לזמנו לשימוע, צילום: תומי הרפז עדי צים. שוקלים לזמנו לשימוע | צילום: תומי הרפז עדי צים. שוקלים לזמנו לשימוע, צילום: תומי הרפז

לפי החשד, הוצאת הכספים מקופת המדינה נעשתה בדרכים מגוונות כמו ניפוח שווי עסקאות והפקה וקיזוז חשבוניות פיקטיביות מול רשויות המסים ומצגי שווא שסייעו להוציא קצבאות ביטוח לאומי עבור עובדים שקיבלו שכר במקביל. בהמשך הולבנו כספי המרמה באמצעות פריטת צ'קים באס.אר אקורד.

בצוות החקירה המשותף של רשות המסים והמשטרה טוענים כי צים ידע שמקור הכספים בעבירות ואף ייעץ למעורבים בנושא. במהלך דיוני הארכות המעצר בפרשה נחשף כי לצים הושמעו במסגרת חקירתו הקלטות של האזנות סתר שבהן הוא נשמע משוחח עם איציק וזאנה.

צים עצמו דחה במהלך הדיונים את כל החשדות נגדו: "אין להם עליי כלום, אין הוכחה ואני משתף פעולה מעל ומעבר. בית המשפט יראה שההר לא הוליד גם יתוש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
בישראל אסור להיות עשיר, כמות הקינאה עולה מדרגה,
בישראל אסור להיות עשיר, כמות הקינאה עולה מדרגה, עדי צים- איש פשוט נקי אמיתי  שרק עוזר כל החיים להמון אנשים, החוקרים והרשויות מבינים את גודל הטעות והנזק הבלתי הפיך שגרמו לעדי אישית ולחברות בבעלותו -  האמת תצא לאור האמת מנצחת-
Bus  |  24.07.16
לכל התגובות