אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם השלישית: מעצרו של אורן קובי, בעלי "אדמה", הוארך ב-5 ימים צילום: עמית שעל

בפעם השלישית: מעצרו של אורן קובי, בעלי "אדמה", הוארך ב-5 ימים

קובי חשוד שקיבל במרמה מלקוחותיו מעל 40 מיליון שקל מכספי לקוחותיו והשתמש בכ-23 מתוכם לצרכיו הפרטיים. השופטת למשטרה: "עליכם לעשות כל מאמץ לסיים את החקירה בתוך 5 ימים"

24.07.2016, 16:49 | זוהר שחר לוי

מעצרו של בעל השליטה בקבוצת הנדל"ן אדמה, אורן קובי, הוארך היום (א') שוב, ב-5 ימים נוספים. בית המשפט חייב את המשטרה להגיע בדיון הבא עם הצהרת תובע או בקשה לשחרר את יזם הנדל"ן.

קראו עוד בכלכליסט

מעצרו של קובי הוארך בהסכמת הצדדים, זו הפעם השלישית שבית משפט השלום בתל אביב מאריך את מעצרו.

קובי נעצר לפני למעלה משבועיים במסגרת חקירה משותפת של מס הכנסה חיפה והצפון ברשות המסים ושל מפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב. החקירה עצמה החלה לפני כחודשיים בעקבות תלונות של לקוחות קבוצת אדמה.

במשטרה וברשות המסים חושדים כי קובי קיבל במרמה מלקוחותיו מעל 40 מיליון שקל מכספי לקוחותיו והשתמש בכ-23 מתוכם לצרכיו הפרטיים. במקביל להליכים הפליליים מתנהלים בבית המשפט המחוזי בתל אביב הליכי פירוק לקבוצת החברות בשליטתו של קובי וכן בבקשה להכריז עליו פושט רגל.

בשבוע שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי לאחרונה התרחבה החקירה הפלילית בעניינו של קובי וכי עורכי דין ורואי חשבון שעבדו עמו זומנו למשטרה, בהם רו"ח קובי שטיינמץ, שותף במשרד רו"ח שטיימנץ-עמינח שהיה חתום על דו"חות אדמה וכן עו"ד אהרון ברדה ממשרד עוה"ד עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות'.  

מימין: אורן קובי ועו"ד אהוד גינדס בבית המשפט (ארכיון), צילום: עמית שעל מימין: אורן קובי ועו"ד אהוד גינדס בבית המשפט (ארכיון) | צילום: עמית שעל מימין: אורן קובי ועו"ד אהוד גינדס בבית המשפט (ארכיון), צילום: עמית שעל

במשטרה טוענים כי יש להותיר את קובי במעצר וזאת בשל החשש כי ישבש את החקירה. אולם באי כוחו, עוה"ד רונן רוזנבלום ודניאל קליין, טוענים מנגד כי מדובר בחקירה המתנהלת מזה זמן מה כך שאין ממש בטענה כי הוא עשוי לשבש אותה.

"אני לא מבין", אמר הסנגור עו"ד רוזנבלום בדיון שהתקיים היום בבית משפט השלום, "איך יכול להיות שאחרי 14 ימי מעצר וחקירה כל יום, חודשיים חריקה סמויה ופתאום יש פעולות חקירה. החקירה יכולה להתקיים כשהחשוד במעצר בית. הגיעה העת לסיים את החקירה".

שופטת המעצרים התורנית, הדסה נאור, האריכה ב-5 ימים את מעצרו של קובי, לאור הסכמת הצדדים. אולם לדבריה, המשטרה "תעשה כל מאמץ לסיים את החקירה עד מועד זה". בעוד 5 ימים, כך לפי החלטתה, תוגש הצהרת תובע בעניינו של קובי, כלומר הודעה של הפרקליטות על הכוונה להעמידו לדין, או בקשה לשחרורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות