אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חילוקי הדעות בהנהלת בנק ירושלים עולים מדרגה: המנכ"ל פיטר את המשנה שלו צילום: סיוון פרג'

חילוקי הדעות בהנהלת בנק ירושלים עולים מדרגה: המנכ"ל פיטר את המשנה שלו

גיל טופז הודיע הערב לבורסה על הדחתו של ישראל בוקר, ראש החטיבה הקמעונאית, המשמש גם כמשנה למנכ"ל. גורמים בשוק ההון: "מדובר בשילוב של חוסר כימיה אישית ומקצועית"

24.07.2016, 22:12 | רעות שפיגלמן
מנכ"ל בנק ירושלים גיל טופז הודיע הערב רשמית למשקיעים על פיטוריו של ישראל בוקר, ראש החטיבה הקמעונאית והמשנה למנכ"ל. טופז עצמו הוא שהחליט להדיח את בוקר מתפקידו. מדובר בהחלטה חריגה מאד שמקבל על עצמו מנכ"ל מוסד בנקאי להדיח חבר ההנהלה ובמיוחד כשמדובר במי שממלא את מקומו.

קראו עוד בכלכליסט

הסכסוך הוא על רקע אישי-מקצועי שקיים עוד משנה שעברה, כאשר אורי פז, המנכ"ל הקודם של הבנק החליט לפרוש ובוקר ראה עצמו כמועמד ראוי לתפקיד. בוקר התאכזב שלא נבחר לתפקיד המנכ"ל. לאחר שלא נבחר, למרות ששודרג מבחינת השכר, לקח את הנושא באופן אישי. כך, לדברי גורמים בשוק ההון, "מדובר בשילוב של חוסר כימיה אישית ומקצועית".

גיל טופז, צילום: סיוון פרג גיל טופז | צילום: סיוון פרג' גיל טופז, צילום: סיוון פרג

בוקר, ראש החטיבה המקעונאית שפעילותה עומדת במרכז האסטרטגיה של הבנק לא היו חלוק בדעותיו עם טופז בהיבט האסטרטגי. אלא שלדברי הגורמים בשוק ההון לבוקר סף רגישות נמוך ואגו גדול ולכן התקשה להשלים עם העובדה שלא התמנה לתפקיד המנכ"ל. המאבק שהתנהל בין השניים התפוצץ לבסוף בשבועות האחרונים והביא להוצאתו לחופשה של בוקר ולחסימת גישתו למחשבים של הבנק.

בוקר, ניהל בעבר את אזור חיפה בבנק הפועלים ומונה לתפקידו בבנק ירושלים לאחר שקודמו בתפקיד, אשר בן-דוד, עזב את התפקיד ב-2012 בשל הסתבכות כספית.

על משקיעי הבנק נמנים בעלת השליטה - חברת יצוא ( 86.23%) הנשלטת בידי כנה שובל. יתר המשקיעים הם המוסדיים ומשקיעים פרטיים. הבנק הנפיק בחודש יוני האחרון אג"ח קוקו בהיקף של 150 מיליון שקל. מדובר במכשיר המאפשר לבנק למחוק את יתרת הקרן במקרה של כשל או חדלות פרעון בבנק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות