אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת עזריאלי השלימה את מכירת סונול לדודי ויסמן צילומים: עמית שעל ואוראל כהן

קבוצת עזריאלי השלימה את מכירת סונול לדודי ויסמן

ויסמן רכש 100% מהבעלות על רשת תחנות הדלק וחנויות הנוחות, תמורת 364 מיליון שקל. ויסמן רכש את סונול באמצעות קרן יזרעאל אויל אנד גז, שבה בעיקר משקיעים אמריקאים

25.07.2016, 09:24 | גיל קליאן

קבוצת עזריאלידיווחה אתמול (א') על השלמת מכירת סונול לדודי ויסמן. ויסמן רכש 100% מהבעלות על רשת תחנות הדלק וחנויות הנוחות, תמורת 364 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

ויסמן, שחתם על הרכישה באפריל האחרון, ניסה לצרף כשותפה את דן. המו"מ בין השניים היה בשלבים מתקדמים, אך ביום רביעי האחרון החליט דירקטוריון דן שלא לבצע אותה, אלא להתמקד בליבת העסקים של החברה - פעילות אוטובוסים.

שותף אחר שניסה לגייס ויסמן, שיוצג בעיסקה על ידי עו"ד דוני טולדנו ממשרד ארדינסט בן־נתן טולדנו, היה האמריקאי מארק שטינברג. שטינברג מהווה היום שותף של 5% בעסקה וויסמן ניסה לשכנעו להגדיל את חלקו ל־40%. אולם שטינברג נסוג בסופו של דבר מסיבות אישיות. ויסמן יבצע את הרכישה לבדו, ללא מימון מהבנקים.

ויסמן רוכש את סונול באמצעות קרן יזרעאל אויל אנד גז (Israel Oil & Gas Fund) שהקים, ושבה בעיקר משקיעים אמריקאים. על פי תנאי העסקה ויסמן ישלם 187.5 מיליון שקל במזומן ו־21 מיליון שקל נוספים תוך שנה וחצי ממועד השלמת העסקה. יתרת התמורה תשולם באופן הבא: המוכרת קבוצת עזריאלי תעמיד הלוואת מוכר של 98 מיליון שקל לויסמן, הלוואה שתהיה משועבדת באופן מלא במניות סונול, 53 מיליון שקל תמשוך קבוצת עזריאלי בדיבידנדים מסונול וסכום של 5 מיליון שקל ישולם כנגד פירעון חובות מסוימים של סונול.

בעיסקה לא כלולים קרקעות שמחזיקה סונול בגלילות ואת חלקה במניות פי גלילות שמחזיקה בקרקעות באותו אזור. קרקעות אלה נמכרו על ידי קבוצת עזריאלי לקבוצת טריגו תמורת 130 מיליון שקל במאי האחרון.

סונול, צילום: דורון גולן סונול | צילום: דורון גולן סונול, צילום: דורון גולן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות