אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקיות ההימורים 888 וראנק בוחנות רכישה של המתחרה וויליאם היל צילום: בועז אופנהיים

ענקיות ההימורים 888 וראנק בוחנות רכישה של המתחרה וויליאם היל

וויליאם היל אישרה שקיבלה פנייה "ראשונית" מ-888 וראנק - באנגליה מדווחים כי שווי העסקה עשוי לעמוד על 3 מיליארד דולר. הדד ליין להגשת הצעה רשמית - 21 באוגסט

25.07.2016, 11:03 | שירות כלכליסט

ענקית ההימורים הישראלית 888 (888 Holdings) וקבוצת ראנק הבריטית (The Rank Group) אישרו כי הן שוקלות להגיש הצעת רכישה משותפת לסוכנות ההימורים הבריטים וויליאם היל (William Hill).

קראו עוד בכלכליסט

שתי חברות ההימורים שבוחנות את הרכישה - שעשויות להתמזג בעצמן - מסרו כי להערכתן יש יתרונות רבים במיזוג הפעילויות הפיסיות והמקוונות שלהן עם המתחרה השלישית.

וויליאם היל מסרה מצידה כי במהלך סוף השבוע קיבלה פנייה "ראשונית ביותר" מצד 888 וראנק לגבי איחוד פוטנציאלי. בוויליאם היל ציינו עוד כי מוכנים להקשיב להצעה, אך עוד לא ברור אם העסקה תגדיל את העמדה שלהם בתעשייה.

העסקה הפוטנציאלית הנוכחית היא המהלך האחרון עד כה בתעשייה המאופיינת במיזוגים רבים, וההצעה הועברה בעוד וויליאם היל עוברת תקופה לא קלה. בשבוע שעבר פוטר המנכ"ל ג'יימס הנדרסון, על רקע הקשיים לעמוד בקצב הצמיחה המהיר של תעשיית ההימורים המקוונים. מניות החברה אף צנחו השנה (לא כולל היום) ב-21%.

על פי דיווח קודם בטיימס הלונדוני, הצעת הרכישה עשויה לעמוד על 3 מיליארד ליש"ט.

"לא חשבנו שוויליאם היל תוכל להיות יעד לרכישה, בהתחשב בגודל שלה, ובהחלט לא ציפינו ששתי שחקניות יחברו להגשת הצעה", אמרה האנליסטית רוברטה צ'יאציה מברנברג. "אולם הסבירות שהעסקה אכן תצא לפועל אינה גבוהה", במיוחד בהתחשב בכך שמיזוג של שלוש שחקניות "הוא מורכב ביותר".

היקף העסקאות שהוכרזו בשנה שעברה בתעשיית ההימורים עמד על 12.9 מיליארד דולר, כפול הסכום של 2014 והגבוה ביותר מאז 2005. עסקאות אחרונות כוללות את הרכישה ב-2.9 מיליארד ליש"ט של פאדי פאואר את בטפייר, והמיזוג בין לדברוקס וקוראל גרופ.

על פי החוקים בבריטניה, ראנק הבריטית ו-888 הרשומה בגיברלטר צריכות להכריז רשמית על הכוונות שלהן להגיש הצעה או לסגת מהרעיון עד ה-21 באוגוסט.

 

כבר בפברואר 2015 ביקשה 888 של משפחת שקד להתמזג עם וויליאם היל. זו הציעה לרכוש את 888 לפי שווי של כ-750 מיליון ליש"ט או 210 פני למניה - מחיר ששיקף אז פרמייה של 45% ממחיר המניה בשוק. יום לאחר ההודעה על אפשרות להסכם קרוב הודיעה 888 כי העסקה בוטלה מפני שבעל השליטה בחברת ההימורים המקוונים אבי שקד התנגד ודרש מחיר של 300 פני למניה, דרישה שהביאה להפסקת המגעים.

אבי שקד, מבעלי השליטה ב-888, צילום: בועז אופנהיים אבי שקד, מבעלי השליטה ב-888 | צילום: בועז אופנהיים אבי שקד, מבעלי השליטה ב-888, צילום: בועז אופנהיים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות