אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שכנות טובה: קרן קיסריה מקדמת פרויקט של 3,500 יח"ד באור עקיבא הדמיה: VIEWPOINT

שכנות טובה: קרן קיסריה מקדמת פרויקט של 3,500 יח"ד באור עקיבא

הקרקע נמצאת בבעלות קרן קיסריה והמתחם יכלול בתים צמודי קרקע ומגדלי מגורים עד 15 קומות; הוא כבר אושר במחוזית וישווק בהמשך לחברות הבנייה

25.07.2016, 11:39 | דותן לוי

החברה לפיתוח קיסריה תשווק ליזמים קרקע ל-3,480 יח"ד בישוב אור עקיבא. הפרויקט שאושר בוועדת התכנון של מחוז חיפה ישתרע על שטח של כ- 1,057 דונם, קרקע שנמצאת בבעלות קרן קיסריה וכן על קרקעות מדינה אך ממוקם בשטחה המוניציפלי של אור עקיבא השכנה.

הפרויקט העתידי ייקרא "אור ים" ויכלול בתים צמודי קרקע, בנייה מרקמית ומגדלים בגובה של עד 15 קומות.

הדמיית הפרויקט באור עקיבא, הדמיה: VIEWPOINT הדמיית הפרויקט באור עקיבא | הדמיה: VIEWPOINT הדמיית הפרויקט באור עקיבא, הדמיה: VIEWPOINT

הפרויקט הוא יוזמה משותפת לקרן רוטשילד קיסריה בשיתוף עם ראש עיריית אור עקיבא, יעקב אדרי. לפי אדרי, הפרויקט צפוי להכפיל את אוכלוסיית אור עקיבא ויכלול גם פתרונות דיור לזוגות צעירים – כ-350 דירות 3 חדרים בנות 80 מ"ר ו-90 מ"ר, שטחים מסחריים בהיקף של כ-35,000 מ"ר, שטחי ציבור וכן משרדים.

מ"מ יו"ר קרן רוטשילד קיסריה, שלמה ינאי: "הפרויקט תוכנן על פי 'סטנדרט קיסריה' – עם תשתיות חדשניות, שפע של שטחים ציבוריים פתוחים". מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה, מיכאל כרסנטי, אמר, כי "ב'אור ים' יקושרו מוסדות החינוך והשטחים הפתוחים ברשת שבילים לרוכבי אופניים, הולכי רגל ורצים, עם נגישות בטוחה גם למערכת העירונית, שטחי המסחר והבילוי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
עקרונית עיבוי אור עקיבא זה נפלא, שכן מדובר
עקרונית עיבוי אור עקיבא זה נפלא, שכן מדובר בעיר קטנה במרכז המדינה, שלא אמורה להיות בעיה מיוחדת להכפילה ולהפוך אותה אטרקטיבית יותר. אבל... מדוע רק 3500 יח"ד על 1000 דונם? זה דליל למדי. ביחס 10 יחידות לדונם, שזה יחס אורבני די מקובל, מדובר על... 10,000 יח"ד! חלק מהדירות תוכלנה להיות דיור ציבורי, דיור בר השגה, דירות בשכירות לטווח ארוך וכיו"ב. נפלא. בכתבה נרשם בנייה מרקמית, אולם לפי התמונה הבנייה נראית פרוורית למדי. תכנון נבון היה מצופף יותר ומאפשר תח"צ בשכונה, על מנת שהתושבים לא יהיו חייבים להחזיק 2 רכבים בשביל כל פסיק. שוב. עיבוי אור עקיבא זה נפלא, רק רצוי להרהר היטב כיצד ניתן לבצע זאת בצורה אורבנית אופטימלית. עוד רעיון - להשתמש בתוספת הדירות המוצעת (ה 6500 בין 3500 ל 10000) בשכונה החדשה כבינוי פינוי (להבדיל מפינוי בינוי), כלומר להציע לחלק מתושבי אור עקיבא הותיקים, הגרים בבניינים מתפוררים, לעבור לדירה חדשה בשכונה זו, שתהיה כבר קיימת, ואו אז ניתן יהיה להרוס את ביתם הישן ולבנות אותו מחדש. הבניין החדש ישמש מקור כלכלי לפיתוח שכונה זו. כך בעצם ניתן יהיה לשפץ מחדש חלקים גדולים באור עקיבא, ולהציע עיר טובה להרבה מאד ישראלים.
Car  |  26.07.16
1.
שכנות טוב? הצחקתם אותי. אם היו יכולים, תושבי
שכנות טוב? הצחקתם אותי. אם היו יכולים, תושבי קיסריה היו ממקשים רגל את הגבול בין קיסריה לאור עקיבא. במשך שנים הייתצה לקיסריה עצמאות אבל עכשיו אחרי שהפסידו הקיסרייתים ואיחדו את הרשויות אור עקיבה תומנת את ידה בקיסריה ושואבת את כל הנכסים.
Magnet  |  25.07.16