אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו מתפשר: תאגיד השידור יתחיל לשדר ב-30 באפריל 2017 צילום: אלכס קולומויסקי

נתניהו מתפשר: תאגיד השידור יתחיל לשדר ב-30 באפריל 2017

בשבוע שעבר סיכם נתניהו עם יו"ר ההסתדרות שתחילת השידורים תידחה לינואר 2018, אך על פי הסיכום הנוכחי מינואר 2017 ניתן יהיה להקדים את תחילת שידורי התאגיד בצו מיוחד. עלות דחיית השידורים המעודכנת: 250 מיליון שקל; כחלון: ""אם התאגיד יהיה מוכן לעלות לשידור ב-1 בינואר 2017 - הוא יתחיל לשדר"

25.07.2016, 15:43 | רוני זינגר ואלירן מלכי

ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו סיכם היום (יום ב') עם שר האוצר משה כחלון כי תאגיד השידור הציבורי יחל את שידוריו ב-30 לאפריל, זאת במקום ינואר 2018 - המועד שעליו סיכם נתניהו עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בשבוע שעבר.

במשרד התקשורת מציינים כי החל מה-1 לינואר 2017 יוכלו השרים, לפי הוראתם או לבקשת התאגיד, להקדים את יום תחילת שידורי התאגיד. המשרד מכין תזכיר חקיקה שיופץ בשעות הקרובות, בהתאם לסיכום שבין השרים. המשמעות היא שהתאגיד לא יפתח ב-1 לאוקטובר (המועד המקורי שנקבע לו), אלא יקבל דחייה של לפחות חודשיים, מה שיאפשר להרגיע את הסערה שסביבו. להבדיל מהעלות הקודמת שהוערכה על ידי האוצר ב-550 מיליון שקל, עלות הדחייה הנוכחית צפויה להסתכם על פי המשרד ב-250 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול קיימה ועדת הכלכלה של הכנסת דיון סוער בעניין תאגיד השידור הציבורי. במהלך הדיון אמר ראש אגף התקציבים אמיר לוי, כי "דחייה של 15 חודשים בפתיחת התאגיד תעלה למדינה 550 מיליון שקל". מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר הצהיר: "אנחנו במגעים לקבוע תאריך אמיתי לפתיחת תאגיד השידור".  

שר האוצר משה כחלון התייחס בפתח ישיבת סיעת כולנו לתאגיד השידור הציבורי ואמר: "שוחחתי לאחרונה מספר פעמים עם ראש הממשלה, האחרונה שבהם לפני כשעתיים, בעניין התאגיד. סיכמנו שב- 1/1/17 יודיע לנו מנכ״ל התאגיד אם הוא מוכן לעלות לשידור בצורה תקינה ואם נראה שזה נכון וישים אז נאשר והוא יוכל לעלות. אם מסיבות כלשהם התאגיד החדש לא יהיה מוכן הוא יעלה ב 30/4/17. יש חשיבות גדולה לשידור ציבורי חזק עבור דמוקרטיה חזקה, עבור חברה חזקה עבור תקשורת חזקה. כמו שכשהרפואה הציבורית חלשה האזרחים משלמים והחזקים הולכים לפרטי, כך יש חשיבות בשידור הציבורי לצד הפרטי. יש חשיבות לשירות שהאזרח מקבל. באשר לעלויות - נאמר שדחייה תעלה 200 מיליון שקל וזה לא נכון, העלויות נמוכות בהרבה ואני מקווה שלא נגיע למצב שנשלם אותם. נעשה הכל שהתאגיד יחל לעבוד".

 

מתאגיד השידור הציבורי נמסר בתגובה: "התאגיד יפעל לקיום ההסכמה בין שרי האוצר והתקשורת, ויהיה ערוך לעלות עם שידור מלא, איכותי, פלורליסטי ועצמאי, כבר ב 1.1.17, מתוך ציפייה שהממשלה תעמוד בהתחייבותה ותאפשר לתאגיד לעשות כן, כבר במועד זה"

ממשרד התקשורת נמסר: "ראש הממשלה ושר התקשורת הנחה את מנכ״ל משרד התקשורת לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם שר האוצר ואנשיו במטרה להמשיך ולקדם את פתיחת שידורי התאגיד, וזאת, תוך שמירה על ריסון תקציבי". יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר כי ""החלטה זו משקפת את מלאכת האיזונים שחייבת להיעשות על מנת להבטיח את המוכנות של התאגיד לשידור ציבורי ראוי ומצד שני לדאוג לעובדים ולבצע את התהליך בצורה אחראית".

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר כי: "החלטה זו משקפת את מלאכת האיזונים שחייבת להיעשות על מנת להבטיח את המוכנות של התאגיד לשידור ציבורי ראוי ומצד שני לדאוג לעובדים ולבצע את התהליך בצורה אחראית".

ח"כ אילן גילאון (מרצ) הגיב: "תש כוחו של הציבור מהבטחות השווא של נתניהו ושל כחלון. אין לאיש מהם ערובה לכך שגם בעוד שבעה חודשים יעלה השידור הציבורי החדש לאוויר, כפי שלא היתה להם ערובה לכך שיעלה בתום כל הדחיות הקודמות.

"על הממשלה להבטיח כי משך כל חודשי הדחייה ייהנו העובדים שאמורים היו להקלט בתאגיד במועד המקורי, מפיצוי על הזמן בו יוותרו בלי עבודה, וכן להבטיח סיום הוגן ומכובד עבור אלה מהעובדים שלא צפויים להקלט בתאגיד החדש. כולי תקווה כי על אף המהמורות הרבות שעבר השידור הציבורי מאז יצאה הרפורמה האומללה הזו לדרך, בסופו של יום ישוב השידור הציבורי להיות מה שהיה במשך כל השנים עד שהחלו נתניהו ואנשיו להתעלל בגופתו - ספינת הדגל של התקשורת החופשית בישראל."

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות