אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו חושף: "בקרוב אשחרר מעליי תיקים" צילום: רויטרס

נתניהו חושף: "בקרוב אשחרר מעליי תיקים"

ראש הממשלה אמר זאת בדיון מיוחד שעסק בדו"ח מבקר המדינה על פעילות משרד החוץ, שבו מחזיק נתניהו; במקביל דחה את הביקורת על כישלון מאמצי המשרד והתגאה בפעילות ברשתות החברתיות: "העלינו וידאו שזכה ל-24 מיליון צפיות"

25.07.2016, 14:12 | רוני זינגר

"בקרוב אשחרר מעליי כמה תיקים וזה יקל עליי לעסוק במשימות חשובות אחרות", כך חשף היום (ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו, בתגובה לדבריה של יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ קארין אלהרר, בדיון מיוחד בוועדה שעסק בדו"ח מבקר המדינה שבדק את פעילות משרד החוץ. אלהרר הטיחה בנתניהו: "מתי יש לך זמן לעסוק בכל המשרדים שלך? אתה צריך להיות גם ראש הממשלה?", וזה כאמור השיב שיעביר כמה מהתיקים בהם הוא מחזיק. כיום מחזיק נתניהו בתיק החוץ, התקשורת, הכלכלה והמשרד לשיתוף פעולה איזורי. דבריו הובילו את חברי הכנסת להגיב בקריאות ביניים סקרניות, עליהן הגיב יו"ר הקואליציה דוד ביטן: "אנחנו כבר יודעים מי יקבל מה".

קראו עוד בכלכליסט

נתניהו התייחס בדיון לפעילותו כשר חוץ ואמר כי "אני עוסק במדיניות החוץ של ישראל שעות ארוכות. כל שבוע יש ארבעה מפגשים של 'אותו שר חוץ'" (בהתכוונו לעצמו. ר״ז). נתניהו הוסיף: "ישראל פורצת למרחב הבינלאומי. כל מי שעיניו בראשו רואה את זה. מדברים על בידוד? איזה בידוד? לתוצאות כמו אלו שיש לנו כיום יחלנו להם כל שנות קיום המדינה. ספרנו 122 מפגשים עם ראשי מדינות בחצי השנה האחרונה. אני לא אומר שאין לנו בעיה במדינות האיחוד האירופי. אבל בארה״ב יש סקר גאלופ וממנו רואים במי תומכים וזה בנו. ישנה פריצה של ישראל שלא היתה כדוגמתה: התמיכה בישראל בארצות הברית, הביקורים של המנהיגים, לישראל הצלחה גדולה אף שזה לא אומר שאין בעיות ושאין אתגרים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: רויטרס ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: רויטרס ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: רויטרס

נתניהו התייחס גם לסוגיית ההסברה והתגאה בפעילות ברשתות החברתיות: "העלינו וידאו שזכה ל-24 מיליון צפיות, וכשאמרתי רק כמה מילים על הלל אריאל (הנערה שנרצחה בפיגוע בקריית ארבע. ר״ז) צפו בזה 8 מיליון איש".

סבב התיקים צפוי לצאת לדרך בקרוב: יואב גלנט שר השיכון והבינוי אמור לעבור למשרד הכלכלה. נבחנה אפשרות להעביר לרשותו גם את האחריות על המשרד לשיתוף פעולה אזורי. לא ברור עדיין אם את מקומו של גלנט יקבל נציג אחר של "כולנו" או ששר האוצר משה כחלון ישמור את התיק לעצמו. המשרד להגנת הסביבה יעבור לזאב אלקין, שר הרווחה יזכה לקבל את התוספת של התעסוקה ממשרד הכלכלה למשרדו שלו. עדיין לא ברור האם נתניהו יוותר על תיק נוסף שיביא לסבב תיקים רחב יותר בתוך הליכוד. השר גלעד ארדן למשל טוען כי יש לו הבטחה לקבל את תיק החוץ, השר יריב לוין רואה עצמו מועמד לשידרוג ממשרד התיירות ואילו השר חצי הנגבי מכהן כשר ללא תיק וישמח לקבל משרד ממשלתי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות