אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר עסקת ורייזון: מה יעלה בגורל מרכזי הפיתוח של יאהו ו-AOL בישראל? צילום: אלעד גרשגורן

לאחר עסקת ורייזון: מה יעלה בגורל מרכזי הפיתוח של יאהו ו-AOL בישראל?

ורייזון ששתי החברות נמצאות כעת בבעלותה הכריזה שתמזג בין AOL ליאהו, אולם מרכזי הפיתוח בישראל שמעסיקים ביחד כ-230 עובדים עוסקים בתחומים שונים לחלוטין ואיחוד שלהם עשוי להביא לפרישה של חלק מהבכירים

25.07.2016, 16:00 | מאיר אורבך

230 העובדים בשני מרכזי הפיתוח של יאהו ו-AOL בישראל נמצאים בחוסר וודאות בעקבות הרכישה על ידי ווריזון והודעת הרוכשת שהיא תמזג בין AOL ליאהו. המיזוג בין שתי החברות אמנם נראה הגיוני מבחינת סוג הפעילות, אבל לשני מרכזי הפיתוח בישראל התמחויות שונות והם מפוזרים על פני מספר אתרים בתל אביב, חיפה ורעננה. מיזוג של שניהם יביא, כך על פי הערכות, לפרישה של חלק מהבכירים בחברות. בשני המרכזים המקומיים לא מגיבים על ידיעת הרכישה ומחכים להתפתחויות בחברה הרוכשת.

קראו עוד בכלכליסט

ליאהו שני מרכזי פיתוח בישראל בחיפה ותל אביב שמעסיקים כ-100 עובדים ומתמקדמים בתחומי הדואר האלקטרוני, חיפוש ופרסום. המרכז בחיפה וכל תחום המחקר ביאהו מנוהל על ידי ד"ר יואל מארק והמרכז בתל אביב מנוהל על ידי עידו יבלונקה.

ד"ר יואל מארק. מנהלת את תחום המחקר ביאהו ואת המרכז בחיפה, צילום: דורון גולן ד"ר יואל מארק. מנהלת את תחום המחקר ביאהו ואת המרכז בחיפה | צילום: דורון גולן ד"ר יואל מארק. מנהלת את תחום המחקר ביאהו ואת המרכז בחיפה, צילום: דורון גולן

מרכז הפיתוח של AOL בישראל מעסיק כיום כ-130 עובדים ומנוהל על ידי יניב שלו. המרכז מתמחה בפיתוחי וידאו ופיתוחים נוספים. עד 2015 נוהל המרכז המקומי של AOL על ידי חנן לשובר אחד ממייסדי חברת 5MIN שנרכשה על ידי AOL. המרכז של AOL בישראל מבוסס גם על הרכישה של 5MIN וגם על הרכישות של קונוורטרו.

בנוסף, מחזיקה AOL בישראל את נאוטילוס, שיושב בשדרות רוטשילד בתל אביב ומנוהל על ידי מירב רותם נאמן. נאוטילוס הוא מאיץ חברות של AOL והחברה משקיעה עד 100 אלף דולר בכל אחת מהחברות שמתקבלות אליו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות