אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחאה של בירקנשטוק: תסיר את מוצריה מאתר אמזון צילום: birkenstock

המחאה של בירקנשטוק: תסיר את מוצריה מאתר אמזון

חברת נעלי הנוחות הגרמנית טוענת כי ענקית המסחר המקוון מאפשרת מכירת כפכפים מזויפים במחירים הנמוכים מ-20 דולר; באמזון מכחישים: "איננו מאפשרים מכירה של פריטים לא אותנטיים"

26.07.2016, 13:07 | שירות כלכליסט
מותג הנעליים בירקנשטוק החליט להסיר את המוצרים שלו מאמזון במחאה על המדיניות המקלה של ענקית המסחר המקוון נגד זיופים הנמכרים באתר.

קראו עוד בכלכליסט

חברת ההנעלה הגרמנית טוענת כי ההתנהלות העסקית של אמזון ש"אינה מתקבלת על הדעת" מסכנת את המוצג. החברה מתכוונת להסיר מהאתר את דגמי הכפכפים המפורסמים שלה החל מה-1 בינואר.

"השוק של אמזון, שפועל כשוק פתוח, יוצר סביבה שבה חווינו התנהלות עסקית לא מקובלת שלהערכתנו מסכנת את המותג שלנו", כתב דיוויד קאהאן, מנכ"ל בירקנשטוק ארה"ב במזכר לשותפות הקמעונאיות של המותג. "ההתנהלות הזו כוללת מוכרים המציעים למכירה זיופים מוכחים של בירקנשטוק".

קאהאן הוסיף כי החברה לא מתכוונת לאשר יותר גם מכירה באתר דרך צד שלישי. באמזון אפשר למצוא לא מעט נעלי בירקנשטוק המוצעים במחיר הנמוך ב-20 דולר מהמחיר הקבוע, וקאהאן קרא ללקוחות לוודא שהם קונים ממוכרים מורשים בלבד.

כפכפי הנוחות של בירקנשטוק, צילום: birkenstock כפכפי הנוחות של בירקנשטוק | צילום: birkenstock כפכפי הנוחות של בירקנשטוק, צילום: birkenstock

באמזון כבר הכחישו כי חלה עלייה במספר המוצרים הסינים המזויפים הנמכרים באתר שלה. "אמזון לא מאפשרת מכירה של פריטים לא אותנטיים, ולעיתים נדירות מתגלים מוצרים מזויפים. כל לקוח שמזמין באמזון מכוסה על ידי תעודת האחריות שלנו ואם הוא בכל זאת מקבל מוצר מזויף, אנחנו נזכה אותו או נחליף את המוצר", מסר דובר של אמזון.

על פי מחקר שערך באפריל האחרון הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD), המסחר במוצרים מזויפים הולך ומתרחב, ובכל שנה נמכרים מוצרים מזויפים בשווי חצי טריליון. המוצרים המזויפים מייצגים כעת 2.5% מכלל המסחר הבינלאומי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות