אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שומטת לסתות: בונוס גרופ קיבלה אישור להשתלת עצם

שומטת לסתות: בונוס גרופ קיבלה אישור להשתלת עצם

להערכת חברת הביומד העוסקת בתחום תאי הגזע והנדסת רקמות, יגויס בזמן הקרוב משתתף ראשון בניסוי הקליני שבו היעדים הקליניים הם בחינת בטיחות ויעילות השימוש בשתל עצם שפיתחה

26.07.2016, 07:24 | דרור רייך

מניית בונוס ביוגרופ זינקה בתום המסחר בבורסה של תל אביב ב־4% במחזור גבוה, זאת על רקע קבלת כל האישורים הנדרשים ממשרד הבריאות לעריכת הניסוי הקליני השני להשלמת עצם בלסת.

קראו עוד בכלכליסט

להערכת בונוס, העוסקת בתחום תאי הגזע והנדסת רקמות, יגויס בתוך ימים אחדים המשתתף הראשון בניסוי הקליני שבו היעדים הקליניים הם בחינת בטיחות ויעילות השימוש בשתל עצם בהזרקה.

הניסוי מתוכנן להתבצע בישראל וצפויים להשתתף בו עד 20 מטופלים, גברים ונשים, בגילאי 18–70. משרד הבריאות מחייב את החברה במעקב רפואי במשך שישה חודשים ממועד ביצוע ההשתלה בכל מטופל.

בונוס ביוגרופ פיתחה שני סוגי שתלי עצם בעלי תכונות משותפות: שניהם מיוצרים מחוץ לגוף המטופל, גדלים על גבי נשא מתכלה, עשויים מסוגים שונים של תאים שהופקו מרקמת השומן של המטופל עצמו ובנויים בצורה תלת־ממדית. ההבדל בניהם הוא שהראשון, שתל חי של עצם אנושית מיוצר כיחידה שלמה אחת והשני מיוצר כיחידה בגודל מיקרוני הדרושה לשם מילוי החסר בעצם של המטופל.

יתרון השתל החי שהוא ניתן להזרקה במזרק, המכיל כמות בלתי מוגבלת של שתלים מיקרוניים וכך מפשט את התהליך הכירורגי של השתלת העצם.

כמו כן, הדור השני של שתל עצם בהזרקה, מאופיין בכך שהוא בתוך פרק זמן קצר יותר, במעורבות מופחתת של כוח אדם, בעלות מופחתת של הייצור ובהתאמה לייצור תעשייתי המוני (Mass Production), בהשוואה לדור הראשון של שתל עצם בהזרקה.

בונוס ביוגרופ בונוס ביוגרופ בונוס ביוגרופ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות