אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוגב לליברמן: "חזור בך מההחלטה למנות את עוזי לנדאו ליו"ר רפאל" צילום: אוראל כהן

יוגב לליברמן: "חזור בך מההחלטה למנות את עוזי לנדאו ליו"ר רפאל"

לדבריו, בחירת יו"ר נמצאת בסמכותו של הדירקטוריון; הוא הוסיף כי יצחק גת, שהדירקטוריון האריך את כהונתו, הוא "יו"ר מצוין לכל הדעות"

25.07.2016, 22:51 | רוני זינגר

יו"ר רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב פנה לשר הביטחון אביגדור ליברמן וביקש ממנו לחזור בו מההחלטה למנות את חבר מפלגתו עוזי לנדאו ליו"ר רפאל; זאת, במקום להאריך את כהונתו של היו"ר המכהן תא"ל (במיל') יצחק גת.

יוגב שיגר לליברמן מכתב בו כתב: "בהתאם לחוק החברות הממשלתיות, בחירת יו"ר דירקטוריון הינה בסמכות דירקטוריון אשר נדרש לבחור במועמד לתפקיד מבין חבריו. זאת, בניגוד לסמכות מינויים של דירקטורים המוקנית לשרים".

יו"ר רשות החברות מציין כי שר לא יכול לבחור עצמאית ובלי הדירקטוריון את יו"ר החברה ובוודאי שלא בלי נימוקים כפי שנעשה במקרה לנדאו. יוגב חוזר על הקביעה כי גת הוא "יו"ר חברה מצוין לכל הדעות", ומסיים כי הוא מבקש לקבל את אישור השר ליברמן למינויו של גת כיו״ר רפאל.

עוזי לנדאו, צילום: עמית שעל עוזי לנדאו | צילום: עמית שעל עוזי לנדאו, צילום: עמית שעל

לפני כשבועיים פורסם כי חברי דירקטוריון רפאל מתנגדים להחלטת ליברמן למנות את לנדאו לתפקיד היו"ר.    

במאי האחרון בחר דירקטוריון החברה בגת לכהונה נוספת כיו"ר רפאל. ועדה לבדיקת מינויים אישרה בחודש שעבר את ההחלטה. חברי הדירקטוריון שמעו בתקשורת על החלטת ליברמן למנות את לנדאו ולאחר ששלחו לו את מכתבם, התגייס גם יו"ר רשות החברות הממשלתיות

מלשכת ליברמן נמסר: "חוק החברות הממשלתיות קובע שהסמכות בענין היא של השרים הממונים וכך כמובן גם במקרה זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות