אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת נגד תהליכי הגבייה של חברות התקשורת צילום: עומר מסינגר

משרד התקשורת נגד תהליכי הגבייה של חברות התקשורת

משרד התקשורת מעוניין להגביל את שיעור הוצאות הגבייה, זאת בניגוד למצב כיום בו כל חברה קובעת את התעריף לפי ראות עיניה וללא תחשיב

26.07.2016, 09:57 | אלירן מלכי

בעקבות תלונות רבות המגיעות למשרד התקשורת על כך שחברות תקשורת מגדילות את קרן החוב של החייבים ע"י הוצאות משפטיות וריבית שהן קובעות, החליט המשרד לצאת בשימוע ולהסדיר את שוק הגבייה. כך שאם ללקוח יש חוב שנע בין 800 - 5,000 שקל, ההוצאה המקסימלית המותרת לחברות התקשורת לצורך גביית החוב תהיה 176 שקל. מעבר לכך, הריבית המוצמדת ע"י חברות התקשורת ללקוחות על איחור בתשלום עומדת על 7.5%, המשרד קובע כי חברות התקשורת יוכלו לגבות ריבית פיגורים של עד אחוז אחד בלבד.

במשרד מבהירים כי אין זה אומר שחברות התקשורת לא יוכלו להסתייע בשירותיהם של עורכי דין חיצוניים אלא מגבילים את שיעור הוצאת הגבייה "בניגוד למצב הקיים כיום, שבו כל חברה קובעת את התעריף על פי ראות עיניה וללא תחשיב, המשרד מתכוון להגביל את התעריף בגין חובות ולהסדיר תשלום קבוע להוצאות גבייה".

מימין משה כחלון ושלמה פילבר, צילום: עומר מסינגר מימין משה כחלון ושלמה פילבר | צילום: עומר מסינגר מימין משה כחלון ושלמה פילבר, צילום: עומר מסינגר

מה שזה אומר בפועל שמשרד התקשורת רוצה לנתק משרדי עורכי הדין החיצוניים שלוקחים חובות של לקוחות ומנפחים אותם באופן מלאכותי מ- 'הוצאת מכתב התראה' ועד פתיחת תיק בהוצאה לפועל. כעת חברות התקשורת יצטרכו לעבות את המחלקות המשפטיות שלהן או לעבוד בסיטונאות עם משרדי עורכי הדין החיצוניים שלא יסכימו לעבוד עבור סכומים כל כך נמוכים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות