אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוק המלונות שוב תקוע: התפוצץ הדיון בוועדת הפנים צילום: דורון גולן

חוק המלונות שוב תקוע: התפוצץ הדיון בוועדת הפנים

לאחר ששר התיירות יריב לוין והשר להגנת הסביבה משה כחלון הגיעו להסכמה כי החוק יחזור לוועדת הפנים לסבב תיקונים "ירוקים" צצה מחלוקת חדשה - הפעם עם יו"ר ועדת הפנים דודי אמסלם; נכון לעכשיו החוק מתעכב שוב לשביעות רצונם של הארגונים הירוקים שמתנגדים לבנייה על החוף

26.07.2016, 12:26 | רוני זינגר

חוק המלונות שמקדם שר התיירות יריב לוין ממשיך לייצר מאבקים בקואליציה, כשמצד אחד לוין, מהצד השני שר האוצר והגנת הסביבה משה כחלון ובתווך יו"ר ועדת הפנים בכנסת, דודי אמסלם. החוק היה אמור לעבור אתמול (ב') קריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת, אך לבסוף הוסכם כי הוא יחזור לסבב תיקונים בוועדת הפנים. לפי שעה המאבק התנפח לכדי כך שאמסלם מסרב לכנס את הוועדה לדיון ולהכנסת תיקונים לצורך קידום החוק.

קראו עוד בכלכליסט

הצעת החוק מבקשת להקל על בניית מלונות ועיקר המחלוקת שלו סביבה סביב הקלות לבנייה בקו חוף ומתן אפשרות לבנות במלונות חדשים ובתוספות חדשות למלונות קיימים, אחוז מסויים של דירות למגורים ולא רק למטרות תיירות.

המאבק של היממה האחרונה נסוב סביב הפרשנות על הבנייה בקו החוף. לאורך הדיונים בוועדת הפנים דובר על איסור בנייה בקו של 100 מטר מקו המים. החוק אושר ואולם רק כאשר הגיע לפני כשלושה שבועות לאישור סופי במליאה כחלון, שהפך באחרונה לשר להגנת הסביבה, נכנס לעובי הקורה של החוק וביקש להכניס הבהרה בעניין הבנייה על קו החוף. הוויכוח של הימים האחרונים נסוב סביב הבנייה בין קו ה-100 מטר מהמים לקו ה-300 מטר מהמים, כאשר בתווך הזה דרש יו״ר ועדת הפנים דודי אמסלם שאישור לבנייה יהיה בסמכות הוועדה מקומית - נקודה שאליה לא הסכים כחלון.

לוין. מקדם את הבנייה על החוף, צילום: אלכס קולומויסקי לוין. מקדם את הבנייה על החוף | צילום: אלכס קולומויסקי לוין. מקדם את הבנייה על החוף, צילום: אלכס קולומויסקי

לוין שכעס שהחוק שלו לא מקודם הסכים לפשרה שהוצעה על ידי כחלון ולפיה ההתייחסות בחקיקה תהיה לאיסור בנייה בקו ראשון לים, בלי קשר למרחק המטרים. ואולם כאמור, לפי שעה אמסלם מסרב לכנס את הוועדה לדיון ולהכנסת תיקונים לצורך קידום החוק.

כך, בשורה התחתונה החוק תקוע והמנצחים הגדולים הם ארגוני הירוקים שמעוניינים לחבל בחוק עד כמה שניתן כך שלא יאושר. באם הצדדים לא יגיעו לפשרה אכן גורל החוק ואישורו עוד במושב הזה - שמסתיים בשבוע הבא - מוטלים בספק.

יו"ר הקואליציה, דוד ביטן, אמר כי בכוונתו להניח פשרה עוד היום לצדדים: הסכמה ולפיה לא ייבנו מגורים במלונות בקו ראשון למים, לא משנה מה המרחק. באם לא יקבלו הצדדים את ההצעה, החוק לא יקודם.

אמסלם. מתנגד לחלק מהתיקונים שהיו אמורים להיכנס לחוק, צילום: אלכס קולומויסקי אמסלם. מתנגד לחלק מהתיקונים שהיו אמורים להיכנס לחוק | צילום: אלכס קולומויסקי אמסלם. מתנגד לחלק מהתיקונים שהיו אמורים להיכנס לחוק, צילום: אלכס קולומויסקי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות