אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייקל ג'ורדן תורם 2 מיליון דולר למאבק באלימות בארה"ב צילום: איי אף פי

מייקל ג'ורדן תורם 2 מיליון דולר למאבק באלימות בארה"ב

לדברי ג'ורדן, "ההורים שלי חינכו אותי לאהוב ולכבד בני אדם ללא קשר למוצא או לגזע שלהם, ולכן אני עצוב ומתוסכל מהרטוריקה המסכסכת ומהמתיחות הגזעית שרק הולכות ומסלימות לאחרונה"

26.07.2016, 13:11 | שירות כלכליסט

מייקל ג'ורדן, שספג ביקורת בעבר על חוסר הנכונות שלו להגיב על אירועים פוליטיים, שובר כעת את שתיקתו רבת השנים בנושאים פוליטיים. 

קראו עוד בכלכליסט

מייקל ג מייקל ג'ורדן | צילום: איי אף פי מייקל ג

"כאמריקאי גאה, אב שאיבד בעצמו את אביו בפעולת אלימות מיותרת וכגבר שחור, אני מוטרד ביותר מההריגה של אפריקאים – אמריקאים בידי רשויות אכיפת החוק, וכועס מההרג הפחדני ורווי השנאה של שוטרים", מסר הבעלים של שרלוט הורנטס ואחד משחקני הכדורסל הגדולים בכל הזמנים. "אני מתאבל עם המשפחות שאיבדו את יקיריהן, שכן אני מכיר מקרוב מדי את הכאב שלהן",

את ההצהרה שפרסם ביום שני באתר The Undefeated המשיך: "ההורים שלי חינכו אותי לאהוב ולכבד בני אדם ללא קשר למוצא או לגזע שלהם, ולכן אני עצוב ומתוסכל מהרטוריקה המסכסכת ומהמתיחות הגזעית שרק הולכות ומסלימות לאחרונה. אני יודע שהמדינה הזו טובה יותר מכך, ואיני יכול לשבת יותר בשקט. עלינו למצוא פתרונות שיבטיחו שאנשים שחורים יזכו ליחס הוגן ושווה ושקציני המשטרה, שמסכנים את חייהם בכל יום כדי להגן עלינו, יזכו לכבוד ולתמיכה. בשלושת העשורים האחרונים ראיתי מקרוב את המחויבות של קציני המשטרה שמגנים עליי ועל משפחתי. אני מכבד בכל ליבי את ההקרבה והשירות שלהן. אך אני מודע גם לכך שעבור שחורים רבים, היתקלויות עם המשטרה הסתיימו בצורה שונה לגמרי. החלטתי לדבר מתוך תקווה שנוכל להתאחד כאמריקאים, ובאמצעות דיאלוג של שלום וחינוך, נשיג שינוי פורה.

"כדי לתמוך במאמצים הללו, אני תורם מיליון דולר לשני ארגונים, המכון לקשרי קהילה ומשטרה, שהקים לאחרונה האיגוד הבינלאומי של נציבי משטרה, וקרן ההגנה המשפטית (LDF) של ה-NCAACP. העבודה של המכון לקשרי קהילה ומשטרה מתמקדת בבניית אמון וקידום השיטור הקהילתי. התרומה שלי לקרן ההגנה המשטרתית של NAACP , ארגון זכויות האזרח המשפטי הוותיק ביותר במדינה, תתמוך בעבודה המתמשכת שלו ליישום רפורמות שיבנו אמון וכבוד בין הקהילות ורשויות אכיפת החוק. אני מקווה שהמשאבים יסייעו לשני הארגונים לפעול ליצירת שינוי חיובי.

זוהי זכות לחיות במדינה הטובה בעולם, מדינה שסיפקה למשפחה שלי ולי הזדמנויות מגוונות. הבעיות שעומדות לפנינו לא צצו בין לילה, והן לא יפתרו מחר, אך אם כולנו נעבוד ביחד, נוכל לטפל הבנה גדולה יותר, שינוי חיובי וליצור עולם שליו יותר לנו, לילדים שלנו, למשפחות ולקהילות".

שרילין איפיל נשיאת LDF מסרה בתגובה לתרומה של ג'ורדן: "אני מרוצה וגאה שמייקל ג'ורדן יתרום לנו בתמיכה לרפורמות שאנחנו מקדמים בעניין המשטרה. זאת פעולת מנהיגות מצידו של ג'ורדן, שבחר להשתמש במעמד שלו כדי להדגיש את החשיבות של הנושא הזה לכל האמריקאים. ג'ורדן נקט בעמדה אישית בעד ארגונים המעורבים באופן ישיר בפתירת המשבר במדינה. אנחנו אסירי תודה על התמיכה, שתאפשר לנו להעמיק את המעורבות שלנו בנושא הרפורמות במשטרה בשלב קריטי זה בהיסטוריה של המדינה שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות