אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צ'ק פוינט היכתה את תחזיות ההכנסות והרווח לרבעון השני צילום: שאול גולן

צ'ק פוינט היכתה את תחזיות ההכנסות והרווח לרבעון השני

גיל שויד על האפשרות להקלות מס לחברות ענק: "מה המסר שהמדינה שולחת? שלא אכפת לנו מהחברות המקומיות? כדאי לנו כמדינה להיות מקום אטרקטיבי – אבל לעודד את כולם בצורה שווה"

26.07.2016, 13:32 | דרור רייך

חברת אבטחת המידע הישראלית צ'ק פוינטדיווחה היום (ג') על תוצאות כספיות לרבעון השני של 2016. החברה דיווחה על רווח מתואם של 1.09 דולר למניה, לעומת צפי של 1.07 דולר למניה. מדובר על עלייה של 10% מול הרבעון המקביל.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות החברה עלו ב-7% לסכום של 423 מיליון דולר, לעומת צפי אנליסטים של 421.5 מיליון דולר. הרווח הנקי עמד על 190 מיליון דולר, עלייה של 4% לעומת הרבעון המקביל ומעל תחזית האנליסטים שעמדו על 187.5 מיליון דולר.

"למה חברות סייבר ישראליות לא מצליחות להנפיק בבורסה? כנראה הסטנדרטים עלו", מסביר גיל שויד, מנכ"ל ומייסד החברה. "אני לא יודע אם במצב הפיננסי שהיינו בזמן שהנפקנו היום היינו מצליחים להיכנס לבורסה. אבל צריך לזכור שזה לא רק בישראל, גם שוק ההנפקות בארה"ב סובל מחולשה בשנה האחרונה. כנראה שיש חשש הולכים למניות יותר בטוחות ואולי חלון ההזדמנויות של הכסף החם עומד להיגמר ואנשים מרגישים את זה".

לגבי הצעת החוק החדשה שתכלול שתי מדרגות מס - אחת מקלה לחברות ענק (הכנסות מעל 10 מיליארד דולר בשנה), ואחת מקלה פחות לחברות קטנות יותר, סבור שויד כי מדובר במהלך חיובי אך גם בעייתי. "יוצרים בישראל תעשייה פנטסטית של היי-טק אבל את התועלת הכלכלית חברות רושמות מחוץ למדינה וחבל" מסביר שויד. "כמו כן ההבדלה בין 2 מדרגות המס לא במקומה, מה המסר שהמדינה שולחת? שלא אכפת לנו מהמחברות המקומיות? כדאי לנו כמדינה להיות מקום אטרקטיבי – אבל לעודד את כולם בצורה שווה".

גיל שויד, צילום: נמרוד גליקמן גיל שויד | צילום: נמרוד גליקמן גיל שויד, צילום: נמרוד גליקמן
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות