אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדים הרבה ומייצרים מעט - איפה ישראל נמצאת במדד הפריון העולמי? צילום: רן זיסוביץ

עובדים הרבה ומייצרים מעט - איפה ישראל נמצאת במדד הפריון העולמי?

לוקסמבורג היא המדינה עם פריון העבודה הגבוה ביותר לפי דירוג של חברת אקספרט מרקט הבריטית ואילו קוסטה ריקה בתחתית הרשימה. ומי המדינה עם מספר שעות העבודה ההמועט ביותר?

26.07.2016, 15:26 | שירות כלכליסט
פריון עבודה הוא אחד המנועים המרכזיים מאחורי הצלחה כלכלית. ככל שהעובדים במדינה פרודוקטיביים יותר, כך גדל השווי שלהם למעסיקים, ובהתאם גם לכלכלה של המדינה.

מחקר חדש שערכו בחברת אקספרט מרקט הבריטית נועד לדרג את המדינות שהעובדים שלהן הם בעלי פריון העבודה הגבוה ביותר. בדירוג משתתפות 35 המדינות החברות בארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) וקוסטה ריקה, המועמדת להצטרף לארגון.

קראו עוד בכלכליסט

הדירוג נקבע על ידי חילוק התמ"ג לנפש של כל מדינה במספר שעות העבודה השנתיות של כל עובד. החישוב נועד למצוא אילו מדינות מרוויחות הכי הרבה כסף בזמן הקצר ביותר, כלומר מי המדינות הפרודוקטיביות ביותר. הנתון הסופי מייצג את השווי שמכניס כל עובד לכלכלת המדינה עבור כל שעת עבודה.

לוקסמבורג דורגה ראשונה עם 60 דולר לשעה שמכניס כל עובד לכלכלה, זאת על אף שהיא מדורגת עשירית מבחינת שבוע העבודה הקצר ביותר. ישראל מדורגת במקום ה-22 מתוך 36 המדינות שהשתתפו בדירוג. על פי המחקר, העובד הישראלי עובד בממוצע 1,853 שעות בשנה, זאת בעוד התמ"ג לנפש עומד על 33,541 דולר, כך שהפריון לשעה עומד על 18.1 דולר. המדינה עם מספר השעות המועט ביותר היא גרמניה, עם ממוצע של 1,371 שעות בשנה, הרבה מתחת לממוצע העולמי שעומד על 1,762. המדינה עדיין הגיעה למקום השישי המכובד בדירוג הפריון.

קוסטה ריקה. דורגה אחרונה, צילום: JAMES KAISER קוסטה ריקה. דורגה אחרונה | צילום: JAMES KAISER קוסטה ריקה. דורגה אחרונה, צילום: JAMES KAISER

מקסיקו וקוסטה ריקה הן שתי המדינות המדורגות אחרונות עם פריון של 7.8 דולר ו-7 דולר לשעה.

10 המדינות עם פריון העבודה הגבוה בעולם:

10. שבדיה

שווי הפריון לשעה – 29.6 דולר.

שבדיה, בדומה לשכנותיה בסקנדינביה ידועה בהיותה מדינה שמציעה לעובדים שלה איכות חיים גבוהה. זה קרוב לוודאי שמסייע גם לפריון העבודה.

9. אירלנד

שווי הפריון לשעה – 30.35 דולר.

אירלנד עלתה לאחרונה לכותרות לאחר שנתונים חדשים חשפו כי התמ"ג של המדינה התרחב בשנה שעברה ב-26%. מדובר בזינוק לא מציאותי במיוחד, הנובע מכמה גורמים חד פעמיים, אך יכול להיות שגם פריון העבודה הגבוה השפיע באופן חיובי על התוצאות.

8. ארה"ב

שווי הפריון לשעה – 31.06 דולר.

העובדים בארה"ב מקדישים בממוצע 34.4 שעות בשבוע לעבודה שלהם. נתון זה בשילוב עם תמ"ג לנפש של 55,579 דולר, יוצרים פריון עבודה גבוה, והופכים את ארה"ב למדינה דוברת האנגלית השנייה הפרודוקטיבית ביותר.

מחלבה בארץ. ישראל במקום ה-22 בדירוג, צילום: אפי שריר מחלבה בארץ. ישראל במקום ה-22 בדירוג | צילום: אפי שריר מחלבה בארץ. ישראל במקום ה-22 בדירוג, צילום: אפי שריר

 

7. דנמרק

שווי הפריון לשעה – 31.7 דולר.

דנמרק היא המדינה הסקנדינבית השנייה הפרודוקטיבית ביותר אחרי נורבגיה.

6. גרמניה

שווי פריון לשעה: 34 דולר.

הגרמנים ידועים כאנשים יעילים, וזה בא לידי ביטוי גם בעניין פריון העבודה. גרמניה היא המדינה עם פריון העבודה הגבוה ביותר מקרב מדינות ה-G7.

5. הולנד

שווי פריון העבודה לשעה – 34.38 דולר.

ההולנדים נחשבים לאנשים רגועים, אך על אף המוניטין הזה הולנד דורגה כמדינה הרביעית באירופה מבחינת פריון עבודה.

4. שוויץ

שווי פריון העבודה לשעה – 37.21 דולר.

העובדים בשוויץ מבלים בממוצע 30.16 שעות במשרד, אך תורמים לתמ"ג לנפש של 58,356 דולר, שהופך אותם לבעלי פריון עבודה גבוה במיוחד.

3. אוסטרליה

שווי פריון העבודה לשעה – 39.13 דולר.

אוסטרליה קטפה שני תארים. הראשון, המדינה דוברת האנגלית עם פריון העבודה הגבוה ביותר, והשני היותה המדינה בעלת פריון העבודה הגבוה ביותר מחוץ לאירופה.

2. נורבגיה

שווי פריון העבודה לשעה – 47.73 דולר.

הזוכה בתואר המדינה הסקנדינבית הפרודוקטיבית ביותר.

1. לוקסמבורג

שווי פריון העבודה לשעה – 60 דולר.

המדינה עם פריון העבודה הגבוה ביותר בעולם, ובהפרש ניכר.

לוקסמבורג. המדינה עם העובדים הכי פרודוקטיבים, בהפרש ניכר, צילום: hellomagazine לוקסמבורג. המדינה עם העובדים הכי פרודוקטיבים, בהפרש ניכר | צילום: hellomagazine לוקסמבורג. המדינה עם העובדים הכי פרודוקטיבים, בהפרש ניכר, צילום: hellomagazine

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
כשעובדים 12 ואפילו 15 שעות ביום, אחרי 8-9
כשעובדים 12 ואפילו 15 שעות ביום, אחרי 8-9 שעות אתה מייצר תפוקה ב 20% יכולת ופחות מכך. לא בכוונה, פשוט פיזיולוגית, אתה לא מסוגל. בהייטק, השכר הוא גלובלי, ולכן זה לא עולה למעביד בשכר עבודה, וכולם נשארים, כדי להראות שהם משקיענים, אבל במהלך היום אוכלים שעה במסעדה, עוד שעה במצטבר בפינת הקפה, קצת הפוגה בחדר הפלייסטיישן, במקום הקודם שעבדתי בו עוד שעה של משחק סקווש ... לכן התפוקה נראית ככה. רק האמהות עובדות קשה כל היום בלי הפסקות ורצות מהר מהר הביתה לילדים
Coffee  |  27.07.16
17.
חישוב מעוות, כל משתמטי העבודה והמס (חרדים, ערבים
חישוב מעוות, כל משתמטי העבודה והמס (חרדים, ערבים וכו') להלן "נצלנים", מקטינים את התוצר הכללי ולכן מקטינים את התוצר לנפש (תמ"ג) ולכן הפריון נמוך. כנ"ל כל העובדים שלא תורמים כמעט מאומה למשק (עוכרי דין, מתווכים, אנשי נדלן, מאעכרים וכו').
Apple  |  27.07.16
לכל התגובות