אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרטנר: שוק מחשוב הענן יצמח בטריליון דולר עד 2021 צילום: shutterstock

גרטנר: שוק מחשוב הענן יצמח בטריליון דולר עד 2021

חברת המחקר מצאה שהיקף ההשקעה של ארגונים במחשוב ענן לא מפסיק לגדול. על פי הערכותיה היקף ההוצאה השנתית יגדל מ-114 מיליארד דולר כיום ל-216 מיליארד דולר ב-2020

26.07.2016, 19:19 | רפאל קאהאן

מחקר של גרטנר מצא שארגונים צפויים להסיט כטריליון דולר מהוצאות ה-IT שלהם ממחשוב מסורתי למחשוב ענן בחמש השנים הקרבות. המחקר שפורסם אתמול (ב') מצא שאם היקף ההשקעה השנתית בשירותי מחשוב ענן מגיע כיום לכ-114 מיליארד דולר, הוא צפוי לצמוח לכ-216 מיליארד דולר עד 2020. החברה חוזה שתקציבי ה-IT בענן יגדלו בממוצע בכ-2% בשנה עד 2020.

קראו עוד בכלכליסט

עוד נתון מעניין מתייחס להוצאות על מחשוב מסורתי, זאת אומרת שמותקן אצל הלקוח או במרכז נתונים. בגרטנר צופים שהיקף ההוצאה עליהם לא ישתנה במהלך חמש השנים הקרובות. עם זאת היקף ההוצאה על מחשוב מסורתי עדיין צפוי להוות את עיקר ההוצאה בתחום ה-IT גם בעוד חמש שנים. גרטנר צופה שהיקף ההוצאה הכוללת על מחשוב ארגוני תגיע לכ-3.9 טריליון דולר ב-2020.

מחשוב מסורתי On-premises או במרכזי נתונים עדיין יהווה את רוב ההוצאות של תקציבי ה-IT מחשוב מסורתי On-premises או במרכזי נתונים עדיין יהווה את רוב ההוצאות של תקציבי ה-IT מחשוב מסורתי On-premises או במרכזי נתונים עדיין יהווה את רוב ההוצאות של תקציבי ה-IT

העלייה בהשקעות במחשוב ענן אינה חדשה מרעישה לכשלעצמה, רוב האנליסטים חוזים זאת מזה כשלוש שנים. אולם, המחקר של גרטנר הוא הראשון לשים על השולחן מספרים מדויקים. בסך הכל גרטנר צופים שהיקף ההוצאות על מחשוב ענן יהווה כ-24% מתקציב ה-IT הכולל של החברות ב-2020. כמובן שהיקף ההוצאה גדול יותר ככל שהחברה קטנה יותר.

זו חדשה טובה עבור חברות מחשוב הענן, ובעיקר עבור עסקי ה-IaaS של אמזון שגרטנר צופה לה גידול שנתי ממוצע של כ-30.5%. לעומת זאת ספקיות של שירותים לעסקים כשירות (BpaaS) - כגון שירותי תמיכה או Helpdesk יגדלו בקצב מתון יותר של כ-9% בשנה. זאת ועוד, שירותי תוכנה כשירות (SaaS) כגון סיילספורס או פלטפורמה כשירות (PaaS) כגון מיקרוסופט Azure או גוגל App Engine צפויים לגדול בקצב דומה של כ-17.9% לראשונה ו-17.8% לאחרונות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות