אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דורי סגל למפרק אורבנקורפ: "רוצה מידע? דבר אתי אנגלית" צילום: עמית שעל

דורי סגל למפרק אורבנקורפ: "רוצה מידע? דבר אתי אנגלית"

המפרק הזמני עו"ד גיא גיסין טוען כי הוא מתקשה לברר כמה עסקאות תמוהות שנעשו בין FCR לבין אורבנקורפ הקנדית לפני שזו פשטה את הרגל, בשל חוסר שיתוף פעולה מצידו של בעלי השליטה ב־FCR. ביהמ"ש הורה לסגל למסור מידע ומסמכים לגיסין

27.07.2016, 07:05 | רעות שפיגלמן

נשיא בית המשפט המחוזי, השופט איתן אורנשטיין, אישר אתמול את בקשתו של עו"ד גיא גיסין, המפרק הזמני של חברת הנדל"ן הקנדית אורבנקורפ, והורה לדורי סגל, מבעלי השליטה ב־FCR שקיימה קשרים עסקיים עם אורבנקורפ, לשתף פעולה באופן מלא ולמסור מידע ומסמכים לגיסין. זאת, אחרי שלטענת גיסין פניותיו בעברית לסגל נדחו והוא נדרש לפנות אל סגל ואל FCR באנגלית בשל העובדה שמדובר בחברה קנדית.  

קראו עוד בכלכליסט

אורבנקורפ של אלן ססקין שגייסה בדצמבר 2015 חוב של 180 מיליון שקל ממשקיעים בתל אביב, הגישה ארבעה חודשים אחרי הגיוס בקשה להקפאת הליכים בבית המשפט בקנדה, ומונה לה מפרק קנדי ובמקביל גם מפרק ישראלי. כחלק ממהלך הבדיקה שעורך גיסין הוא ביקש להיפגש ולקבל מידע מסגל, בשל העובדה ש־FCR שפעילה בעצמה ובאמצעות חברות־בנות שלה בתחום הנדל"ן בקנדה, היתה שותפה עם של אורבנקורפ בכמה נכסים.

FCR הקטינה חשיפה

כמה עוסקאות שבוצעו בין אורבנקורפ ל־FCR החל מינואר 2016 שהיו מהותיות, דווחו לבעלי האג"ח רק במרץ, ונעשו לפי הדיווח "כדי לשפר את הנזילות". עסקאות אלה, על פי החשד, אפשרו להוציא נכסים מאורבנקורפ, ובאמצעותן התנתקה FCR מהפרויקטים המשותפים לה ולאורבנקורפ. כך, למשל, אחת העסקאות עניינה הפיכתה של FCR מבעלים משותף בנכס הגיאותרמי פיוז'ן, לנושה מובטחת בנכס בגין הלוואה אשר הועמדה על ידה לרכישתו.

לדברי גיסין, שבוחן בימים אלו את פרטי העסקאות, הוא נתקל בקשיים לערוך את הבדיקות הדרושות בעצמו מכיוון שלחברות־הבנות הקנדיות של אוברנקורפ מונה, כאמור, גם מפרק קנדי, ובין שני המפרקים קיימת מחלוקת על חלוקת הסמכויות ביניהם. לדברי גיסין הוא נתקל בקשיים לקבל מידע על FCR, דבר שמעכב ומייקר את תהליך הבדיקה. כל שעת עבודה של עורכי דין קנדיים שגיסין מעסיק עולה קרוב ל־600 דולר, וכך מבוזבז הכסף של מחזיקי האג"ח.

כך למשל מתאר גיסין בפנייתו כי פגישות שנקבעו עם בכירים ב־FCR בוטלו ברגע האחרון, ולא ניתן היה להשיג את העורך דין הקנדי המטפל בעניין.

"לגיסין אין סמכות בקנדה"

פנייה של גיסין אל סגל ב־20 ביולי, בבקשה לזמנו לחקירה בישראל לשם מסירת מידע על העסקאות שתוארו – נענתה בתשובה כי לגיסין אין סמכות לדרוש מידע לגבי חברות־הבנות בקנדה. גיסין, כאמור, גם קיבל תגובה לפיה פנייה בשפה העברית איננה ראויה בהתחשב ש־FCR היא חברה קנדית.

השופט אורנשטיין פסק כי על סגל להגיש את תגובתו לבקשתו של גיסין בתוך שבוע, ואז יכריע השופט בדבר סמכויותיו של גיסין בנוגע לחברות־הבנות הקנדיות של FCR. כרגע מסתמן כי סגל יגיש לבית המשפט הסתייגות לדרישה זו באמצעות עו"ד רון ברקמן המייצג אותו בעניין זה.

דורי סגל, צילום: עמית שעל דורי סגל | צילום: עמית שעל דורי סגל, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות