אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפליקצייה לניטור מצב החופים זכתה בתחרות יזם השנה של יוניסטרים צילום: תומי הרפז

אפליקצייה לניטור מצב החופים זכתה בתחרות יזם השנה של יוניסטרים

האפליקצייה, שפותחה על ידי קבוצת נוער בני 17, מציגה מידע בזמן אמת הרלוונטי לחובבי ים, בכלל זה גובה הגלים, טמפרטורת המים, נקיון החוף ואפילו את ריכוז המדוזות. בקטגוריית המיזם העסקי המצטיין לשנה ב' בתוכנית זכה הסטארט-אפ Keep Up, כיסוי הגה לרכב המזהה סימני הירדמות של הנהג

27.07.2016, 10:51 | שירות כלכליסט

אפליקציית SeaU שמציגה נתוני זמן אמת על מצב החופים היא הזוכה בתחרות יזם השנה של עמותת יוניסטרים ליזמים צעירים שנערכה אמש (ג') באוניברסיטת תל אביב. האפליקצייה מציגה מידע בזמן אמת הרלוונטי לחובבי ים, בכלל זה גובה הגלים, טמפרטורת המים, נקיון החוף ואפילו את ריכוז המדוזות. המידע מופק על ידי משתמשי האפליקצייה במודל של מיקור המונים, בדיוק כפי שנהגים מעדכנים על פקקי תנועה ב- Waze או שנוסעי האוטובוס מעדכנים את צפיפותו ב- Moovit.

האפליקציה פותחה על ידי קבוצת נוער בגילאי 17, חניכי העמותה ממרכז היזמות עמל יוניסטרים חדרה.

בקטגוריית המיזם העסקי המצטיין לשנה ב' בתוכנית זכה הסטארט-אפ Keep Up, כיסוי הגה לרכב המזהה סימני הירדמות של הנהג ומתריע תוך כדי נסיעה. המוצר פותח בסיוע מעבדת אדיסון של אינטל ובשיתוף עם ענקית השבבים, על בסיס מערכות הבקרה והחיישנים שלה המודדים דופק לב, ומנטרים את תנועת העפעפיים ותזוזות ההגה. המיזם פותח על ידי קבוצה של בני נוער בני 16 ממרכז יוניסטרים נתניה.

חוף הים בתל אביב. האפליקצייה מציגה מידע בזמן אמת הרלוונטי לחובבי ים, בכלל זה גובה הגלים, טמפרטורת המים, נקיון החוף ואפילו את ריכוז המדוזות, צילום: שאטרסטוק חוף הים בתל אביב. האפליקצייה מציגה מידע בזמן אמת הרלוונטי לחובבי ים, בכלל זה גובה הגלים, טמפרטורת המים, נקיון החוף ואפילו את ריכוז המדוזות | צילום: שאטרסטוק חוף הים בתל אביב. האפליקצייה מציגה מידע בזמן אמת הרלוונטי לחובבי ים, בכלל זה גובה הגלים, טמפרטורת המים, נקיון החוף ואפילו את ריכוז המדוזות, צילום: שאטרסטוק

עוד הוצגו בתחרות: סיר בעל חלקים מתפרקים שניתן לבשל בו עד ארבע מנות בו זמנית, מערכת גריל מודולרית הניתנת להגדלה או הקטנה לפי גודל מנת הבשר, אפליקצייה שמציגה בזמן אמת את מצב חשבון המים, התקן המפסיק טעינה של טלפון כאשר הסוללה מגיעה למצב מלא, צמיד המתריע בפני אזעקות אמת לבלעי מוגבלויות ושבב תת עורי לבעלי חיים לצורך איכון.

בראש עמותת יוניסטרים עומדים היזם רוני צארום והמנכ"לית בת שבע משה. העמותה שמה למה למטרה לפעול לשינוי חברתי באמצעות הכשרת בני נוער וצעירים בפריפריה על ידי הקמת מיזמים וחבורת סטארט-אפ והשתלבות במגזר העסקי. בתחרות שפטו כמה עשרות אנשי עסקים ובכירים מהעולם הטכנולוגי.

"כל מי שמבין ביזמות ישקיע באותם צעירים, שמראים כי אפשר לגשר על פערי מרכז ופריפריה, ושההצלחה והיזמות לא נמצאים רק בתל אביב, אלא בכל מקום בארץ ובכל שכבות האוכלוסייה והמגזרים השונים", אומרת בת שבע משה, מנכ"לית העמותה.

את בני הנוער מלווים במהלך השנה כאלף אנשי עסקים המעבירים לחניכים ידע עסקי ממקור ומהווים עבורם מודל לחיקוי.

ליוניסטרים מספר מרכזי יזמות ברחבי הארץ: נתיבות, נצרת עילית, אילת, עפולה, עכו, אור יהודה, נתניה, ג'וליס, סכנין, רהט , צפת, חיפה וחדרה. השנה נחתם לראשונה הסכם בין יוניסטרים ללשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה- ונפתחו עוד 80 קבוצות יזמות בני נוער ברחבי הארץ עם דגש גם על המגזר הדתי והחרדי וילדי עובדים זרים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות