אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוחות WIX דוחפים את המנייה לשווי שיא של מעל 1.3 מיליארד דולר

דוחות WIX דוחפים את המנייה לשווי שיא של מעל 1.3 מיליארד דולר

ההכנסות ברבעון השני קפצו ב-41% ל-69 מיליון דולר, מספר מנויי הפרימיום צמח לרמות שיא, תחזית הרווח עודכנה כלפי מעלה - השורה התחתונה עדיין מציגה הפסד רבעוני

27.07.2016, 17:00 | דרור רייך

חברת וויקס(WIX) מטפסת היום בניו יורק לאחר הדוחות הרבעוניים והעלאת התחזית השנתית. העדכונים שולחים את החברה המשווקת פלטפורמה לפיתוח נוכחות אינטרנטית לרמת שיא של כל הזמנים: וויקס חוצה בפתיחת המסחר בניו יורק רמת שווי שוק של 1.3 מיליארד דולר - שלוש שנים אחרי שהונפקה בנאסד"ק, בנובמבר 2013, לפי שווי של 765 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות החברה ברבעון השני עלו ב- 41% ל- 68.7 מיליון דולר, בהשוואה ל- 48.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. השורה התחתונה משקפת עלייה של 11.5% בהשוואה לרבעון הראשון, שבו נרשמו הכנסות של 61.6 מיליון דולר.

הגבייה (Collections) גדלה ב- 42% ל- 81.5 מיליון דולר בהשוואה ל- 57.4 מיליון דולר ברבעון השני אשתקד. וויקס עובדת על מודל הכנסות שנתי, לכן היא מציינת בדוחותיה את היקף הגבייה, אף שהוא לא מתורגם במלואו לשורת ההכנסות בדו"חות הכספיים, מכיוון שלא ניתן להכיר ברמות הגבייה על פי חוקי החשבונאות.

למרות השיפור החד בהיקף ההכנסות, וויקס עדין לא רווחית, ההפסד התפעולי המתואם של החברה עמד ברבעון על 3 מליון דולר, בהשוואה ל- 6.8 מליון דולר ברבעון השני אשתקד. ההפסק הניק המתואם הסתכם ב-3.7 מיליון דולר, או 9 סנט למניה, בהשוואה להפסד נקי של 8.2 מיליון דולר, או 21 סנט למניה, ברבעון השני של 2015. ברבעון הקודם הציגה וויקס הפסד למניה של 30 סנט.

הלקוחות של וויקס מתחלקים ל-2 ללקוחות שירותי הבסיס של החברה שלא עולים כסף, ולאלה העושים שימוש ברכיבים באתר שהם בתשלום – לקוחות פרימיום. במהלך הרבעון השני נוספו כ-5.1 מיליון משתמשים בשירות הבסיסי ונכון לסוף הרבעון יש לחברה כ-87 מיליון משתמשים מקבוצה זו, גידול של 29% לעומת הרבעון המקביל.

במהלך הרבעון נוספו לחברה מספר שיא של 183 אלף מנויי פרימיום חדשים, ומספרם הכולל עומד עתה על 2.12 מיליון מנוייים - עלייה של 41% לעומת הרבעון השני אשתקד.

וויקס מעלה בפעם השנייה את תחזית ההכנסות לשנה כולה - וכעת היא צופה כי השורה העליונה בדוחות תציג בסיכום 2016 הכנסות של 280-278 מיליון דולר. התחזית הקודמת עמדה בטווח של 277-274 מיליון דולר.

אבישי אברהמי מנכ"ל וויקס, צילום: נמרוד גליקמן אבישי אברהמי מנכ"ל וויקס | צילום: נמרוד גליקמן אבישי אברהמי מנכ"ל וויקס, צילום: נמרוד גליקמן

"חווים גידול מתמשך במובייל"

בשיחת האנליסטים של וויקס נשאלו ראשי החברה על השקת המוצר החדש Wix ADI שפותח בכדי להקל על הקשיים העיקריים בבניית אתר אינטרנט.

" Wix ADI למעשה לומד על המשתמש ממספר שאלות פשוטות ומשלים את התוכן ליצירת אתר מותאם אישית", הסביר אבישי אברהמי מנכ"ל ומייסד-שותף בחברה. "מתוך מיליארדי קומבינציות ואפשרויות, Wix ADI בוחר את הקומבינציה המתאימה לצרכים של כל משתמש. התגובות הראשוניות למוצר הייתה אוהדת במיוחד".

לגבי פעילות המובייל ציין אברהמי כי "אנחנו חווים גידול מתמשך ב-Wix Mobile עם כ-18 מיליון אתרי מובייל שהוקמו עד היום באמצעות פלטפורמה זו".

"התוצאות ברבעון היו הטובות ביותר שלנו כחברה ציבורית", הוסיף ליאור שמש, סמנכ"ל הכספים של החברה. "קבוצות המשתמשים שלנו ממשיכים לייצר ערך לחברה בכך שיותר משתמשים קיימים משדרגים לחבילות מנויי פרימיום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות