אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק אוף אמריקה ואופנהיימר חותכים את מחיר היעד למניית צ'ק פוינט צילום: שאול גולן

בנק אוף אמריקה ואופנהיימר חותכים את מחיר היעד למניית צ'ק פוינט

האנליסטים מסבירים שלמרות התוצאות החזקות של חברת הטכנולוגיה, הנהלת החברה הנמיכה את התחזיות למחצית השנייה של 2016: "אנו מנמיכים את תחזיותינו בהתאם לתחזיות החדשות של החברה"

27.07.2016, 18:55 | דרור רייך

למרות שאתמול צ'ק פוינט הכתה את תחזיות ההכנסות והרווח לרבעון השני, היום (ד') 2 בתי השקעות, בנק אוף אמריקה ואופנהיימר, מורידים את מחירי היעד למניית החברה.

קראו עוד בכלכליסט

בנק אוף אמריקה מוריד את מחיר היעד שלו ב-6% מרמה של 94 דולר למנייה לרמה של 88 דולר בלבד, ואופנהיימר מורידים את מחיר היעד שלהם מ-95 דולר ל-94 דולר למנייה. כיום נסחרת מניית צ'ק פוינט ברמה של 78.85 דולר.

האנליסטים מסבירים את השינוי בהמלצה בכך שלמרות התוצאות החזקות, הנהלת החברה הנמיכה את התחזיות למחצית השנייה של 2016, עקב המעבר למודל מבוסס מנויים, כאשר הכרה בהכנסות נפרשת על פני תקופה ארוכה יותר.

בתחזית שניתנה בעקבות פרסום דוחות צ'ק פוינט, הנהלת החברה צופה שהכנסות ב-6 החודשים הקרובים יסתכמו בטווח שבין 405-435 מיליון דולר והרווח יסתכם בטווח שבין 1.03 עד 1.1 דולר למניה, נמוך מתחזית הקונצנזוס של 427 מיליון דולר ו-1.12דולר למניה.

בתחזית לשנת 2016 כולה, הנמיכה החברה את תחזיותיה בכ-27 מיליון דולר בהכנסות וב-9 סנט ברווח למניה.

חברת צ'ק פוינט השיקה בתחילת השנה משפחת מוצרים חדשה, כולל מוצרים הן בפלח שוק גבוה-בינוני והן לפלח שוק נמוך יותר. האנליסטים לא בטוחים "כיצד השוק יקבל את מוצרים אלו".

מכירות מוצרי החומרה החדשים היוו כ-50% מסך הכנסות החומרה הרבעון. יחד עם זאת, המעבר למודל מנויים, הוביל להנמכת תחזית החברה למחצית השנייה של 2016.

"לשינוי זה אין השפעה על ההזמנות ועל תזרים המזומנים, רק סעיף הכנסות הנדחות גדל על חשבון ההכנסות בתקופה הנוכחית" מסבירים האנליסטים. "אך בהתאם לתחזיות החברה, גם אנו מנמיכים את תחזיותינו לשנים 2016 ו-2017, ומורידים את מחיר היעד למנית החברה".

גיל שויד מייסד צ גיל שויד מייסד צ'ק פוינט | צילום: שאול גולן גיל שויד מייסד צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות