אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתעה: השופט ישעיהו שנלר, שנבחר לנציב הביקורת על הפרקליטות, משך את מועמדותו צילום: יח"צ

הפתעה: השופט ישעיהו שנלר, שנבחר לנציב הביקורת על הפרקליטות, משך את מועמדותו

שנלר, שרק אתמול נבחר לתפקיד, הודיע לשרת המשפטים כי לא יתמנה אליו. הסיבה: תפקיד בפרקליטות שאותו ממלא בנה של רעייתו הטרייה. המועמדת המובילה הקודמת דבורה ברלינר הפסידה לשנלר מאחר שבתה מכהנת כעורכת דין בפרקליטות המדינה

27.07.2016, 20:26 | משה גורלי

השופט ישעיהו שנלר, שרק אתמול נבחר לנציב הביקורת על הפרקליטות, הודיע במפתיע על משיכת מועמדותו לשרת המשפטים איילת שקד וליו"ר ועדת האיתור אמי פלמור. הסיבה: תפקיד בפרקליטות שאותו ממלא בנה של רעייתו הטרייה. 

נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב לשעבר השופטת דבורה ברלינר, צילום: יריב כץ נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב לשעבר השופטת דבורה ברלינר | צילום: יריב כץ נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב לשעבר השופטת דבורה ברלינר, צילום: יריב כץ

כזכור, נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב לשעבר דבורה ברלינר, מי שנחשבה למועמדת המובילה לתפקיד, הפסידה לשנלר את המינוי בגלל שבתה דפנה מכהנת כעורכת דין במחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה.

החלטת שנלר למשוך את מועמדותו לתפקיד טורפת את הקלפים. כעת עומדות בפני ועדת האיתור שתי אפשרויות - או שהוועדה תמליץ לממשלה על המועמד השלישי לתפקיד השופט אילן שילה, סגן נשיא בית המשפט המחוזי מרכז, או שיתחיל תהליך מחודש של הצעה ובחינת מועמדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
למה קרובי משפחה של שופטים עובדים בכלל בפרקליטות
למה קרובי משפחה של שופטים עובדים בכלל בפרקליטות המדינה בכל פעם אנו שומעים על קרוב כזה או אחר של עובדי המדינה האם הפרקליטות ומשרדי הממשלה נהפכו להיות חונטה סגורה למקרובים בלבד ? החוק אוסר על העסקת מקורבים במשרדים ממשלתיים. יש מכרזים שאמורים להיות שקופים ושוויונים בפני כולם, בעוד שבפועל אתה מגלה שזה קרוב של ההוא וזה החתן של השופטת וזה הבן שלה או הבן של אחותה. זה חוסר צדק משווע, חוסר שווויון מובהק. ניגשתי מס' פעמים למכרזים במשרדים ממשלתיים ובדיעבד הבנתי שהכל למראית עין . יש לעשות ניקוי יסודי במערכת ולהוקיע את התופעה המכוערת הזה. מקומם עוד יותר כשאתה שומע זאת על שופטים שאמורים לגלם את הצדק, השוויון, השקיפות, שווי זכויות , זכות שווה להתקבל לעבודה וכו'.
Battery  |  28.07.16
לכל התגובות