אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השותף של נניקשווילי ובן זקן תובע 18 מיליון שקל צילום: אורן אהרוני

השותף של נניקשווילי ובן זקן תובע 18 מיליון שקל

מוריס חליווה, צרפתי המתגורר בארה"ב, הוא אחד מבעלי המניות בחברת מנור. לטענתו, נניקשווילי ובן זקן ניהלו את החברה בפועל והעמיסו עליה באופן שיטתי הוצאות עתק שקשורות לענייניהם האישיים, לרבות הוצאות הקשורות לקבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד שבבעלות בן זקן

28.07.2016, 08:26 | זוהר שחר לוי

פרט להליכים הפליליים המתנהלים בעניינם, ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי נאלצים להתמודד עם חזית נוספת: תביעה בגובה 18 מיליון שקל שהגיש נגדם לא אחר משותפם לחברת מנור, מוריס חליווה.

קראו עוד בכלכליסט

חליווה, צרפתי המתגורר בארה"ב, הוא אחד מבעלי המניות בחברת מנור, שבבעלותה נכסים רבים ברובע מע״ר באשדוד. בתביעה שהגיש השבוע לבית המשפט המחוזי בבאר שבע דורש חליווה משותפיו לקבל לידיו 18 מיליון שקל.

לטענתו, נניקשווילי ובן זקן ניהלו את החברה בפועל והעמיסו עליה באופן שיטתי הוצאות עתק שקשורות לענייניהם האישיים, לרבות הוצאות הקשורות לקבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד שבבעלות בן זקן.

לפי הנטען, נניקשווילי ובן זקן, המואשמים בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים בפרשיית פואד בן אליעזר, פועלים למכירה של נכסי חברת מנור שלא כדין ובתנאים נחותים ולריקון קופתה. זאת תוך קבלת טובות הנאה אישיות באופן הפוגע באופן מהותי בזכויותיו של חליווה.

ג ג'קי בן זקן | צילום: אלכס קולומויסקי ג

בתביעה, שהוגשה באמצעות עוה"ד זוהר לנדה, נועה הבדלה ויעקב (ז'אק) גרשוני ממשרד ברנע, נכתב כי "עניינה של התובענה בשורה של מעשים דורסניים שעשו בעלי מניות ומנהלים במנור, שעשו יד אחת מאחורי גבו של התובע. זאת במטרה לנשלו מרווחיו בה, תוך שהם מפרים ברגל גסה את המערכת ההסכמית בין הצדדים; תוך ביצוע מעשי תרמית באופן המקפח את זכויותיו".

לפי התביעה, בן זקן ונניקשווילי שכנעו את חליווה להשקיע סכומי עתק במנור ולאחר שהחלה פעילותה לשגשג, החלו השניים לנהוג בה כבשלהם, פעלו למכירת נכסיה ועשו שימוש בתמורה ממכירתם למימון צרכיהם האישיים. בנוסף, נטען, העמיסו השניים באופן שיטתי על קופת מנור הוצאות עתק לצורך מימון הוצאות אישיות שלהם ושל מקורביהם.

עו"ד יורם בר ממשרד כספי ושות', המייצג את בן זקן ונניקשווילי, מסר כי טרם קיבל לידיו את כתב התביעה.

 

עו"ד יורם בר ממשרד כספי ושות', המייצג את הנתבעים: "מדובר בתביעה קנטרנית שהוגשה מתוך שיקולים זרים, ובכלל זה סירובם הלגיטימי של מר בן זקן ומר נניקשווילי לאפשר לתובע לרכוש את זכויותיהם בחברה המשותפת. דווקא התובע הוא החייב מיליוני שקל רבים לנתבעים, אשר בכוונתם להגיש כנגדו תביעה שכנגד. בהתאם, בקשת התובע לקבלת סעדים זמניים במעמד צד אחד נדחתה ע"י בית המשפט, שקבע כי 'אין מקום למתן צו במעמד צד אחד'".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות