אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גילעד אלטשולר וקלמן שחם רוכשים 25% מבית ההשקעות תמורת 210 מיליון שקל צילום: עמית שעל

גילעד אלטשולר וקלמן שחם רוכשים 25% מבית ההשקעות תמורת 210 מיליון שקל

בכך עולה חלקם ל-90%; השותפים המייסדים רכשו את הנתח הנוסף ממשפחת דותן שנאלצת למכור את חלקה עקב מגבלות של חוק הריכוזיות שהוטלו עליה; חברת ההשקעות רכשה את חלקה לפני כ-7 שנים תמורת 60 מיליון שקל

28.07.2016, 10:32 | רחלי בינדמן ואמיר רוזנבאום

גילעד אלטשולר וקלמן שחם, בעלי בית ההשקעות 'אלטשולר שחם' הגדילו היום (ה') את אחזקותיהם בבית ההשקעות ל-90%, זאת לאחר שרכשו 25% תמורת 210 מיליון שקל מחברת שירז דש השקעות, כך נודע לכלכליסט. כעת, כל אחד מהשותפים המייסדים מחזיק ב-45% מהבעלות כאשר 10% נוספים נמצאים בבעלותה של אשת העסקים רוני בר.

קראו עוד בכלכליסט

חברת  שירז דש בניהולו של נדב דותן, רכשה את חלקה בבית ההשקעות לפני כ-7 שנים תמורת 60 מיליון שקל, כאשר היקף הנכסים המנוהל של אלטשולר שחם הסתכם בכ-13 מיליארד שקל. כיום, היקף הנכסים המנוהל של בית ההשקעות עומד על למעלה מ-65 מיליארד שקל כאשר עם כניסתו לתוקף של חוק הריכוזיות, הוגדר בית ההשקעות כתאגיד פיננסי משמעותי, ומשכך הוטלו על שירז מגבלות שונות בכל הקשור לרכישת בעלות בתאגידים ריאליים. העסקה נתונה לבחינה ואישור של הממונה על ההגבלים העסקיים והממונה על שוק ההון והביטוח במשרד האוצר.

גילעד אלטשולר וקלמן שחם מסרו: "מפעל החיים שלנו ממשיך לצמוח ואנחנו ממשיכים להיות רעבים להצלחה. אנחנו מודים לשירז ולנדב דותן על השותפות בשנים האחרונות בהן סייעו להתפתחות הדרמטית של החברה. אנחנו מאמינים בפוטנציאל הצמיחה הנוסף של החברה, בצוות העובדים המסור, בלקוחות ובמקצועיות של הבית, בהמשך להצלחה והזינוק האדיר בשנים האחרונות."

חברת שירז דש השקעות הינה חברת השקעות וניהול פרטית מיסודה של משפחת דותן, המנוהלת על ידי נדב דותן. שירז רכשה את אחזקותיה באלטשולר שחם בשנת 2009, ומאז, ביחד עם מייסדי אלטשולר שחם ומנהליה – גילעד אלטשולר, חן אלטשולר, קלמן שחם ורן שחם, סייעה בצמיחת של בית ההשקעות שמנהל כיום כ-65 מיליארד שקל בקופות גמל ופנסיה, קרנות ותיקים מנוהלים.

בית ההשקעות אלטשולר שחם הוקם ב-1990 ומתמחה בניהול קרנות נאמנות, תיקי השקעות, קופות גמל וקרנות פנסיה. הקבוצה, המנהלת נכסים בהיקף כספי כולל של 65 מיליארד שקל, הוקמה על ידי קלמן שחם וגילעד אלטשולר ומתמחה בתחום האופציות, המניות ואגרות החוב. גילעד אלטשולר ורן שחם, מכהנים כמנכ"לים משותפים של בית ההשקעות.
גילעד אלטשולר מנכ"ל משותף אלטשולר שחם, צילום: עמית שעל גילעד אלטשולר מנכ"ל משותף אלטשולר שחם | צילום: עמית שעל גילעד אלטשולר מנכ"ל משותף אלטשולר שחם, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות