אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלייתה ונפילתה של נינטנדו: המניה צונחת לאחר דו"ח רבעוני מאכזב

עלייתה ונפילתה של נינטנדו: המניה צונחת לאחר דו"ח רבעוני מאכזב

מחסור במשחקים חדשים, חשש שהקונסולה החדשה לא תצא לשוק במועד המתוכנן ואזהרה שפרסמה החברה על כך שטרם רשמה רווחים מהצלחת פוקימון גו תרמו לרבעון עגום במיוחד של נינטנדו

28.07.2016, 11:53 | הראל עילם
נינטנדו ניסתה להנמיך את הציפיות, אבל הדו"ח הרבעוני האומלל שלה עדיין גרם לקריסת המניה: מאז פרסום הדו"חות מניית החברה נפלה בסחר לפני ואחרי סגירת השערים מ-32.5 דולר למניה ל-28 דולר בלבד, ירידה חדה של 14%.

קראו עוד בכלכליסט

קריסת המניה החזירה את החברה כמעט לרמה שלה לפני ההשקה המוצלחת של פוקימון גו, שהחזיר את החברה היפנית לתודעת הציבור. בעקבות ההשקה, מניית החברה זינקהבתוך כשבוע בלבד מ-18 דולר ל-38, צמיחה של למעלה מ-110%. בשיאה, נינטנדו עקפה אפילו את שוויה של סוני.

wii u. ירידה במכירות wii u. ירידה במכירות wii u. ירידה במכירות

אבל ההתלהבות המהירה מפוקימון התחילה לשכוך לאחר קריסת השרתים בסוף שבוע הראשון להשקה, ובמיוחד האזהרה של נינטנדו, שציינה כי החברה לא צפויה לרשום באופן ראשוני הכנסות משמעותיות מהמשחק, למרות הצלחתו – נינטנדו מחזיקה רק ב-32% ממניות מפתחת המשחק ניאנטיק. נינטנדו ככל הנראה ניסתה לתאם את ציפיות האנליסטים לפני השקת הדו"ח המאכזב, אבל כנראה שלא עשתה זאת בצורה מספקת.  

פוקימון גו. הצלחה בלי רווחים פוקימון גו. הצלחה בלי רווחים פוקימון גו. הצלחה בלי רווחים

בדו"ח הרבעוני, נינטנדו דיווחה על ירידה של 31% במכירות, שעמדו על 587 מיליון דולר בלבד. בנוסף, החברה דיווחה על הפסד נקי גבוה במיוחד בשיעור של 48 מיליון דולר. הסיבה העיקרית לירידה בהכנסות היא חוסר העניין בקונסולת המשחקים Wii U, שהומכירות שלה ירדו ביותר מחצי. בסך הכל, נינטנדו מכרה ברבעון האחרון כ-220 אלף יחידות מהקונסולה ו-13 מיליון קונסולות Wii U מאז השקתה בנובמבר 2012.

נינטנדו צפויה להשיק קונסולה חדשה בשם NX בשנה הבאה. למרות הציפייה שהחברה תחשוף אותה כבר השנה בתערוכת המשחקים E3, בסופו של דבר, NX נעדרה מהתערוכה ורבים החלו לחשוש כי הקונסולה עדיין רחוקה מאוד משלבי פיתוח סופיים. רק ההצלחה המרשימה של משחק הזלדה החדש של נינטנדו הצליח לשמר את ההתלהבות מהחברה. נינטנדו מצידה טוענת שהיא עדיין עומדת בלוחות הזמנים המקוריים שלה, ותשיק את ה-NX במרץ הקרוב. הדיווחים הנוכחיים מעריכים כי הקונסולה תכלול את המעבד והמאיץ הגרפי המתקדם של Nvidia, טגרה X1.  

גם מכירות קונסולת המשחקים הניידת הנוכחית של נינטנדו, ה-3DS, רשמו ירידה – אם כי צנועה יותר, של 7% בלבד. נינטנדו מכרה 940 אלף יחידות מהקונסולה הניידת ברבעון האחרון ולמעלה מ-60 מיליון מאז השקתה ב-2011. למרות המכירות הנאות זאת עדיין קונסולת המשחקים הניידת המאכזבת ביותר של נינטנדו – החברה מכרה למעלה ממאה מיליון יחידות בתקופה דומה הן מהגיימבוי המקורי והן מהנינטנדו DS.

לנינטנדו נותר רק לקוות שהדו"ח הרבעוני הבא שלה יראה הכנסות נאות מפוקימון גו. החברה עצמה סיפקה תחזיות אופטימיות לרבעונים הקרובים, וצופה מכירות מוצלחות במיוחד למשחק הבא בסדרת Animal Crossing, המיועד לסמארטפונים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות