אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ברית המועצות": ועדת הכלכלה מבקשת להגביל את כוחו שר התקשורת צילום: אלכס קולומויסקי

"ברית המועצות": ועדת הכלכלה מבקשת להגביל את כוחו שר התקשורת

הוועדה סיימה את הדיון בהצעת החוק להסדרת הרגולציה על השידורים המסחריים, מבלי לאשר את כל הסעיפים והיא תצטרך להתכנס במהלך הפגרה. במוקד הדיון - מינוי ועדת האיתור למועצה וסמכויות היו"ר, שימונה ע"י רה"מ ושר התקשורת נתניהו

28.07.2016, 15:16 | אלירן מלכי

ועדת הכלכלה סיימה את הדיון בהצעת החוק להסדרת הרגולציה על השידורים המסחריים, שכונה חוק "ברית המועצות", מבלי לאשר את כל הסעיפים והיא תצטרך להתכנס במהלך הפגרה כדי להמשיך לדון בחוק או בתחילת המושב הבא של הכנסת אחרי החגים.

הוועדה התכנסה היום (ה׳) לדיון בהכנת החוק לקריאה שנייה ושלישית. במוקד הדיון על החוק היה מינוי ועדת האיתור למועצה וסמכויות היו"ר, שימונה ע"י ראש הממשלה ושר התקשורת, בנימין נתניהו.

קראו עוד בכלכליסט

מועצת הכבלים והלוויין והרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו צפויות להתאחד לגוף רגולטורי אחד. החוק החדש מאגד את כל הסמכויות של מועצת הכבלים והלוויין והרשות השנייה, ויוצק אותן לגוף אחד שעליו יפקח משרד התקשורת ושר התקשורת. זאת בניגוד למצב כיום, שבו הרשות השנייה פועלת כגוף עצמאי שאינו כפוף למשרד התקשורת.

הוועדה עברה על הסעיפים בחוק החדש שמכילים את חוקי הרשות השנייה וחוקי מועצת הכבלים והלוויין, ואיחדה אותם לחוק אחד. בהמשך היום, הועדה מתכוונת לדון לעומק בוועדת האיתור שתרכיב את מועצת "ברית המועצות", בה יכהנו 11 חברים כאשר יו"ר המועצה, ימונה ע"י שר התקשורת. אחד המועמדים ששמותיהם נקשר כיו״ר הועדה העתידית הוא ניצן חן, ראש לשכת העיתונות הממשלתית.  

ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו. ימנה את היו"ר, צילום: אלכס קולומויסקי ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו. ימנה את היו"ר | צילום: אלכס קולומויסקי ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו. ימנה את היו"ר, צילום: אלכס קולומויסקי

החלק השני של ישיבת ועדת הכלכלה המשיך באישורם של הסעיפים הטכניים בחוק. בנוסף אושרו שילוב בין סמכויות

הרשות השנייה וסמכויות מועצת הכבלים והלוויין לחוק אחד של ברית המועצות. הוועדה התעמקה בסעיף המאפשר לשר התקשורת "מטעמים מיוחדים המחייבים זאת" ליצור קשר עם יו"ר המועצה ולהורות לרשות לשנות תנאים במכרז או ברישיון. במשרד התקשורת הסבירו כי הסעיף הוא תולדה של חיבור בין חברות הכבלים תחת חברה אחת (HOT) וחוסר הודאות שהיה בזמנו. הוועדה החליטה לתקן את הסעיף ולהשמיט אותו ובכך להצר את כוחו של שר התקשורת, בנימין נתניהו, במועצה החדשה.

יו"ר הוועדה, ח"כ איתן כבל, אמר כי "ננסה להגיע להסכמות ואני כבר אומר למנכ"ל משרד התקשורת שאצלי שום דבר לא קדוש באשר למינוי יו"ר ועדת האיתור. אני תומך בחיבור הגופים אבל רוצה שנעשה את זה הכי נכון והכי טוב לטווח הארוך גם לטובת המלצות ועדת פילבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות