אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמכר! טייקון סיני רכש 13.5% מסות'ביס ב-233 מיליון דולר צילום: בלומברג

נמכר! טייקון סיני רכש 13.5% מסות'ביס ב-233 מיליון דולר

צ'ן דונגשנג, בעלי ענקית הביטוח הסינית טייקאנג לייף, הקים גם את חברת המכירות הפומביות הממשלתית הראשונה בסין "צ'יינה גרדיאן אוקשנס"

28.07.2016, 15:23 | שירות כלכליסט

אנשי עסקים סינים הפכו בשנים האחרונות לרוכשים מרכזיים בזירת האמנות העולמית. כעת חברה סינית רכשה נתח משמעותי באחד מהשמות הידועים ביותר בתעשייה זו – בית המכירות סות'ביס.

קראו עוד בכלכליסט

חברת "טייקאנג לייף"(Taikang Life), אחת מחברות הביטוח הגדולות בסין, מחזיקה כעת ב-13.5% ממניותיה של בית המכירות. 

"טייקאנג" היא כעת בעלת המניות הגדולה בחברה לאחר שהצליחה להגדיל במהירות את אחזקותיה באמצעות 7 רכישות נפרדות של מניות בחודש יולי. ערך מניות סות'ביס שבידה הוא 233 מיליון דולר – יותר מבעלות המניות האחרות, בכללן קרן בלאק רוק.

החברה הסינית מסרה שיש לה "דעה חיובית" על פעילותה העתידית של סות'ביס והביעה עניין במושב בדירקטוריון החברה. לא ברור אם "טייקאנג" תבקש לערוך שינויים מנהליים, שכן משקיעים הרוצים לעשות כך מחויבים להסגיר את נתוני האחזקות בחברה במסמכים רגולטורים.

ציור של ואן גוך שהוצע למכירה ע"י סות ציור של ואן גוך שהוצע למכירה ע"י סות'ביס ציור של ואן גוך שהוצע למכירה ע"י סות

בראש המבטחת הסינית עומד הטייקון צ'ן דונגשנג, המוכר היטב באליטת ההון בסין והנוהג להתחכך בפוליטיקאים בכירים במדינה. צ'ן ייסד את חברת המכירות הפומביות הממשלתית הראשונה בסין "צ'יינה גרדיאן אוקשנס" (China Guardian Auctions), והוא נשוי לנכדתו של מאו טסה טונג.

רכישת המניות בסות'ביס מגיע על רקע נהירה של סינים בעלי ממון לשוק פרטי אספנות כגון אמנות, עתיקות ויין משובח. בתי מכירות מובילים, כגון סות'ביס וכריסטיס, הגדילו את נוכחותן באסיה, עם סניפים בהונג קונג ובשנחאי.

המהלך של "טייקאנג" הוא בלתי שגרתי, בעיקר על רקע אמירות בעבר מצד סות'ביס בנוגע לכך ש"צ'יינה גרדיאן אוקשנס" היא מתחרה ישירה שלה. סין היא השוק השלישי בחשיבותו עבור סות'ביס, אחר ארה"ב ובריטניה, והיא מזרימה לחברה 15% מהכנסותיה. 

מניותיה של סות'ביס בניו יורק עלו ב-1.5% לאחר ההודעה על הרכישה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות