אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העומסים בטרמינל 3 יובילו להגדת נפח הפעילות בטרמינל 1 צילום: יסמין גיל

העומסים בטרמינל 3 יובילו להגדת נפח הפעילות בטרמינל 1

רשות שדות התעופה הודיעה כי בכוונתה להוסיף לטרמינל, שפועל היום באופן חלקי, עמדות לדרכונים ביומטריים, עמדות בידוק בטחוני ודוכני מסחר והסעדה כך שיגיע בקיץ הבא לפעילות בינלאומית מלאה

28.07.2016, 16:57 | תומר הדר

טרמינל 1 בנתב"ג יפתח לפעילות בינלאומית מלאה בקיץ בשנה הבאה, כך מודיעה רשות שדות התעופה. הסיבה היא עומסים שנוצרים בטרמינל 3. יש לציין שגם כיום מבוצעות טיסות בינלאומיות מטרמינל 1, בין היתר של איזיג'ט, WIZZAIR וארקיע.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת התוכנית יורחב מתחם הבידוק הגופני, יתווספו עמדות לדרכונים ביומטריים, יפתחו תשעה שערי יציאה חדשים למטוסים ותורחב הפעילות המסחרית - שתכלול פתיחת חדר אירוח, חנויות דיוטי פרי והסעדה.

תמהיל חנויות הדיוטי פרי בטרמינל החדש-ישן יהיה דומה לזה שקיים כיום בטרמינל 3 והוא כולל חנויות שישווקו טבק, אלכוהולף בשמים, קוסמטיקה, אלקטרוניקה, ספורט ומוצרי אופנה.

לדברי שר התחבורה, ישראל כץ: "לפני שלוש שנים חתמנו על הסכם השמיים הפתוחים עם האיחוד האירופי ומאז נרשמה עלייה משמעותית במספר יעדי הטיסות, מספר הטסים ומספר חברות הלואו־קוסט הפועלות בישראל. עם חתימת ההסכם הנחתי את רש"ת להכשיר את טרמינל 1 לפעילות טיסות לואו קוסט וב-2017 הטרמינל יפתח לפעילות בינ"ל מלאה הכוללת פתיחת חנויות דיוטי-פרי. רפורמת השמיים הפתוחים הגדילה את היצע היעדים והורידה את מחירי הטיסות כך שהפכו שוות לכל כיס. אני גאה שלמרות כל ההתנגדויות חתמנו על ההסכם עם אירופה והובלנו נדבך נוסף בהורדת יוקר המחייה בישראל".

טרמינל 1. ישוב לפעילות בינלאומית מלאה, צילום: גלעד קוולרצ טרמינל 1. ישוב לפעילות בינלאומית מלאה | צילום: גלעד קוולרצ'יק טרמינל 1. ישוב לפעילות בינלאומית מלאה, צילום: גלעד קוולרצ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות